Półkolonie 2019 Tydzień III

W trzecim tygodniu Kamykowych Półkolonii nasi młodzi podróżnicy odwiedzili dawny Zamek Biskupów Płockich w Pułtusku. Dobrze pojęte zasady stołowego savoir vivre to rzecz oczywista dla wszystkich Pań i Panów, niezależnie od wieku, co w ramach przyjemnego wykładu przybliżyli zamkowi gospodarze. Zdobytą wiedzę wypróbowano w ramach obiadu po czym spacerowym krokiem nasi półkoloniści przemierzyli brukowany miejski rynek oglądając ciekawe zabytki.

Wiele działo się także w Pruszkowie, gdzie w imię ćwiczenia dziecięcej kreatywności i fantazji powstały nietuzinkowe animacje.
W nich to średniowieczne, bajkowe realia zlały się z motywami współczesnymi tworząc unikalną opowieść do której każdy uczestnik półkolonii miał szansę dołożyć swoją własną, artystyczną cegiełkę.

W melodyjnych rytmach i wesołych słowach piosenek dzieci poznały historię polskich królów, a nie zabrakło również warsztatów tanecznych sięgających po klasyczne tańce dworskie. Rozśpiewane okazały się także zajęcia teatralne, gdzie prócz zadań aktorskich uczestnicy mogli próbować swoich możliwości wokalnych.

Wybierz tydzień poniżej by przejść do relacji zdjęciowej:

TYDZIEŃ I | TYDZIEŃ II | TYDZIEŃ III | TYDZIEŃ IV