Półkolonie 2019 Tydzień IV

Mawia się, że wszystko co dobre musi się skończyć. Nie inaczej sprawa ma się z Kamykowymi półkoloniami. Zapytacie zapewne jakie atrakcje przygotowaliśmy na wielki finał projektu? Działo się naprawdę wiele.

Dzieci mogły raz jeszcze zanurzyć się w świecie teatralnych zmagań tym razem tworząc kolorowe stroje dworskie oraz scenografię do królewskiego przedstawienia. Wypełnieni entuzjazmem artyści mogli wykazać się także na płaszczyźnie plastycznej kreując, będące postrachem średniowiecznych legend i opowieści, smoki.

W IV – ostatnim tygodniu skierowaliśmy się w stronę historycznej rezydencji Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Tam odbyła się lekcja muzealna pt. „Wizyta u Króla” dzięki której poznaliśmy pałacowe wnętrza, a strojne żupany i kontusze nie skrywały już żadnych tajemnic. Zajrzeliśmy również do pałacowego parku, gdzie półkoloniści dowiedzieli się jakie prawidła kierowały projektowaniem barokowych ogrodów. Tematyką tą zainteresowani nie mogliśmy także pominąć klasycznych Łazienek Królewskich w których to spacerowym krokiem przemierzaliśmy kolejne alejki oglądając zabytkowe obiekty.

Wielki koncert wieńczący projekt „Gdzie król skarby swe zamyka czyli lato u Kamyka” odbył się w piątek 19 lipca o godzinie 15.00. Dzieci pokazały się od najlepszej strony prezentując owoce radosnej pracy, zebranym licznie na widowni rodzinom. Śpiew, taniec i aktorskie występy okraszone muzyką na żywo okazały się wspaniałym finałem, który w godny sposób podkreślił królewskiego ducha tych półkolonii. Po części artystycznej zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Pani Dyrektor Ewa Sowa skierowała serdeczne podziękowania z wyrazami uznania dla talentów dzieci, rodzicom za okazane zaufanie, wychowawcom za troskliwość, instruktorom za kreatywność oraz wszystkim, dla których bezpieczeństwo i radość dzieci były najważniejsze.

Program przyszłorocznych półkolonii będzie nosił tytuł:
,,Magiczny świat filmu i teatru”.

Do zobaczenia za rok !! ❤️

Wybierz tydzień poniżej by przejść do relacji zdjęciowej:

TYDZIEŃ I | TYDZIEŃ II | TYDZIEŃ III | TYDZIEŃ IV