Półkolonie 2019 Tydzień II

Lipiec rozpoczęliśmy kolejnym tygodniem naszych Półkolonii pt. „Gdzie król skarby swe zamyka – czyli Lato u „Kamyka””, a był to czas wspaniałej zabawy. Dzieci miały okazję zostać monarchami wykonując dla siebie wyjątkowe insygnia władzy w ramach warsztatów plastycznych. Złote i srebrne nakrycia głowy ozdobiły klejnotami, a w ich dłoniach znalazły się kolorowe królewskie jabłka. Wiele radości przyniosły także klocki konstrukcyjne „BAM”, dzięki którym uczestnicy półkolonii wykazali się zdolnościami architektonicznymi budując z nich piękne pałace i baszty. W ramach warsztatów teatralnych młodzi adepci sztuki aktorskiej poznali realia pantomimy wykazując w tej przestrzeni całe pokłady talentu i entuzjazmu. Dziecięcą energią kipiały również zajęcia muzyczne, w których nie zabrakło baśniowych motywów jak i klasycznego brzmienia Mozarta.

Nasi półkoloniści prócz tradycyjnych wyjść na basen wybrali się także na większą wyprawę. Tym razem była to podróż do Opinogóry, gdzie wraz z Panią Dyrektor Ewą Sową zwiedziliśmy Muzeum Romantyzmu znajdujące się w urokliwym kompleksie pałacowo-parkowym. Neogotycki pałac wzbogacony lekcją muzealną „Zamki ludzi z fantazją” dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wspomnień. Nie był to jednak koniec wrażeń, jako, że kolejnym przystankiem był Ciechanów. Tam zostaliśmy rzuceni w burzliwą historię Zamku Książąt Mazowieckich przez którą przeprowadzili nas przewodnicy opowiadając o codziennym życiu w średniowiecznym zamku.

Wybierz tydzień poniżej by przejść do relacji zdjęciowej:

TYDZIEŃ I | TYDZIEŃ II | TYDZIEŃ III | TYDZIEŃ IV