Robotyka Lego WeDo

Zajęcia prowadzone są w grupach liczących 10 osób. Uczestnicy podzieleni są na pięć dwuosobowych zespołów. Każda para otrzymuje do dyspozycji laptop z odpowiednim oprogramowaniem oraz zestaw klocków Lego WeDo.
Każde spotkanie zaczynamy od przedstawienia tematu i omówienia funkcjonalności jakie spełniać ma budowana konstrukcja. Uczestnicy otrzymują instrukcję, wskazówki konstrukcyjne i programistyczne. Następnie przystępują do budowania. Kiedy konstrukcja jest już ukończona, dzieci programują swoje roboty. Po zaprogramowaniu robota konstruktorzy mogą testować, przebudowywać swoje roboty, podglądać rozwiązania innych uczestników, czy realizować własne pomysły.
Środowisko programistyczne jest dostosowane do możliwości dzieci i wykorzystuje bloczki obrazkowe. Z pomocą instruktora dzieci szybko nabywają niezbędnych umiejętności potrzebnych do zaprogramowania robota.

Wiek uczestników: Grupy 5-7 lat (45 min) oraz 8-10 lat (90 min).
————————————————
Instruktor: Katarzyna Cieślak

Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania od kilku lat swoje pasje realizuje w pracy z dziećmi. Swoją wiedzę poszerza uczestnicząc w szkoleniach nauczycielskich prowadzonych przez firmę LEGO EDUCATION. Ulubiona Pani od robotyki. Swoim spokojnym i rzeczowym podejściem potrafi wszystkim maluchom wytłumaczyć podstawy „zachowania” robotów.

————————————————
Godziny zajęć:

  • Wtorek – 15:45-16:30 (5-7 lat); 16:45-17:30 (5-7 lat); 17:45-18:30 (5-7 lat); 18:45-20:15 (8-10 lat).