Noc Muzeów 2022

Noc Muzeów w „Kamyku” to była noc pełna zróżnicowanego piękna. Wydarzenie otworzył recital Aleksandry Dybowskiej, która w trakcie rozmowy z Dyrektor MOK Ewą Sową, ukazała, że prawdą jest, iż to, co najbardziej drogocenne w człowieku, to twórcza i czująca indywidualność. Podczas gdy w Sali Audytoryjnej do uszu sączył się delikatny, poetycki głos Artystki, który pajęczą nicią wrażliwości wiązał się z oniryczną wystawą „Kołysenne”, to już chwilę później na Sali Baletowej rozpętała się istna energetyczna, pełna entuzjazmu burza tańca nowoczesnego. Tuż obok można było szlifować zdolność strategicznego myślenia przy grze w szachy, kiedy w drugim pomieszczeniu z gliny powstawały wymyślne ozdoby i maleńkie arcydzieła. Jedną kondygnację niżej nasz niezawodny Teatr „Maska” zaprezentował fragmenty „Małego Księcia” w towarzystwie cieszących się nie mniejszą estymą zespołów muzycznych „Kamyk” i „Metafora”, których dorośli uczestnicy dając upust talentom wykonali wspaniały koncert.

W Foyer na I piętrze na zwiedzających czekały obrazy i fotografie Anny Gasek, które zgodnie z tytułem wystawy „Zachwyty majowe” – autentycznie zachwyciły. Nasze otwarte pracownie artystyczne, zmieniły się w małe galerie sztuki, ukazujące całoroczny dorobek adeptów malarstwa i ceramiki. Celebracja Nocy Muzeów jest dla „Kamyka” tradycją dość młodą, ale każdy rok odkrywa jak wielka potrzeba kultury drzemie w mieszkańcach Pruszkowa. Dziękujemy wszystkim, także Prezydentowi :), za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję, że kolejną edycję też spędzicie z Nami!