Wykład Wolny „Kobiety w życiu Józefa Piłsudskiego”

Książnica Pruszkowska oraz Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk” zapraszają na program multimedialny pod tytułem KOBIETY W ŻYCIU MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO.

Niezwykle zajmujący program Dariusza Marka Srzednickiego – reżysera, scenarzysty i historyka, znanego badacza dwudziestolecia międzywojennego, to próba przybliżenia prywatnego życia Józefa Piłsudskiego z uwzględnieniem kobiet i ich roli, jaką odegrały w życiu Marszałka. Autor przygląda się życiorysom matki J. Piłsudskiego – Marii Billewiczówny oraz Leonardy Lewandowskiej, Marii z Koplewskich Juszkiewiczowej, Eugenii  Lewickiej, Aleksandry Szczerbińskiej, Janiny z Kurowskich Burhardt oraz innych. Prezentuje wizerunki najważniejszych postaci (bohaterów prelekcji) w formie archiwalnych materiałów ikonograficznych i kompilacji filmowych.

21 stycznia, wtorek o godzinie 12.00 w Sali Audytoryjnej MOK, przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie.

WSTĘP WOLNY !