Wycieczka PUTW w Góry Świętokrzyskie 2019

9 kwietnia 2019 roku uczestnicy naszego Uniwerystetu Trzeciego Wieku wyruszyli na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Przewodnikiem był, znany już dobrze i lubiany, Pan Piotr Kociszewski, który swoimi barwnymi opowiadaniami umilał czas podróży. Nim się ktokolwiek spostrzegł nasi studenci stali już na szczycie Łysej Góry, podziwiając urokliwe widoki i majestatyczne gołoborza. Wrażeń jednak było więcej, jako że kolejnym punktem w programie było Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Multimedialne wystawy traktujące o najstarszych górach w Europie ukazywały nie tylko współczesne tajemnice tych terenów, ale także sięgały w głąb prehistorii pełnej najciekawszych form flory i fauny. Z niemniejszym entuzjazmem studenci nawiedzili Klasztor na Św. Krzyżu, który znany jest z gotyckich krużganków, pięknych ołtarzy i malowideł. Wzmocniwszy się regionalnym jadłem cała wycieczka zwiedziła ostatni przystanek w podróży, którym było Muzeum Skamieniałości i Minerałów w Świętej Katarzynie. Wewnątrz znajdowały się wspaniałe okazy kamieni szlachetnych i kryształów, a także wiedza jak takie kamienie obrabiać, by nie utraciły wartości. Wycieczkowicze wrócili zadowoleni i bogatsi o kolejne piękne doświadczenia.