Poranek teatralny Opowieść dla króla

Kwietniowy sto trzydziesty Poranek Teatralny, uświetnili swoją obecnością aktorzy teatru Itakzagramy oraz Teatru Improwizacji Afront. Wraz z widownią wspólnie stworzyli nową baśń, którą zachwycili gniewnego króla Gromisława. Na bohaterkę opowieści dzieci wykreowały rezolutną biedronkę Marcelę, która oprócz zamiłowania do ćwiczeń fizycznych uwielbiała także jedzenie czekolady. Jednak dwa pająki, Stefan i Franek, miały inne plany wobec mieszkańców Biedronkowa. Czy ostatecznie zwyciężyły współpraca, przyjaźń i taniec? Czy może wizja krainy w bezruchu, pełnej lenistwa i mocnej pajęczej sieci okazała się tą właściwą? Po stronie dobra opowiedzieli się młodzi widzowie, gromkim głosem oznajmiając swoje wybory artystom na scenie. Niebywałe pokłady fantazji, nietuzinkowe kreacje, zaangażowana widownia sprawiły, iż była to niedziela warta zapamiętania.