Festiwal Teatrów dla Dzieci

Wejściówki dostępne od 27.03.2023 od godz. 9.00 na stronie internetowej www.mok-kamyk.pl/bilety

Festiwal Teatrów dla Dzieci

W programie:
godz. 11.00 i 12.30  „Ptasie wesele” – muzyczne spektakle w wykonaniu Teatru Słuchaj Uchem  miejsce: Sala Widowiskowa

Na to niezwykłe spotkanie z muzyką tradycyjną artyści zapraszają dzieci małe i duże, ich rodziców oraz całe rodziny.

Historia o “Ptasim Weselu” jest obecna w tradycji muzycznej całej Polski. Korzystając z różnorodności form – tańca, śpiewu, dawnych zabaw – przygotowujemy się do wesela Króla Ptaków. Na jego dworze znajdą dla siebie miejsce ptaki śpiewające, grajkowie, tancerze soliści i tańczący ptasi ludek. Kolorowe wycinanki ozdobią drzewo życia. Dzieci poznają ptasie tańce – sroczkę, kokoszkę, przepiórkę i nauczą się kilku zwrotek „ptasiego wesela”. Będziemy także bawić się głosem, naśladując ptasie zawołania.

Występują:
Teatrzyk Słuchaj Uchem w składzie:
Kaja Prusinowska – śpiew, wycinanki, ptasie głosy
Janusz Prusinowski – skrzypce, cymbały, harmonia, organki, śpiew
Piotr Piszczatowski – baraban, bębenek, taniec, śpiew
Michał Żak – flet poprzeczny drewniany, klarnet, szałamaja, saksofon, basetla

godz. 10.00 Złota Ryba czyli teatr magnesu – spektakl w wykonaniu Teatru Animacji Falkoshow + krótkie warsztaty    miejsce: Sala Audytoryjna

Po wielu latach ciężkiej służby na okrętach kapitan żeglugi postanowił zająć się tym, co lubi najbardziej – snuciem opowieści. Kiedyś przemierzał morza i oceany, a dziś wędruje po suchym lądzie ze swym ogromnym kufrem podróżnym, w którym ukryte są tajemnicze ruchome obrazy. Jego słowa sprawiają, iż historie rozrastają się, a bohaterowie ożywają na oczach widzów. Tylko wtajemniczonym kapitan może zdradzić sekrety działania niezwykłego teatru magnesu i obrazów. Po raz pierwszy na świecie do poruszania postaciami użyta została siła magnetyczna.

Tym razem wilk morski chciałby Wam opowiedzieć o rybaku i jego żonie, którzy na własnej skórze odczuli, że zachłanność prowadzi do zguby. Dzięki spotkaniu ze Złotą Rybą przekonali się, iż szczęśliwym jest się dzięki temu jakim się jest, a nie dzięki temu co się posiada.

Czas: całość ok 50 min
Rodzaj: od 2,5 r. ż. / spektakl familijny  Forma spektaklu: teatr magnesu

godz. 12.00 O szewczyku co smoka pokonał – spektakl w wykonaniu Teatru Animacji Falkoshow + warsztaty   miejsce: Sala Audytoryjna

W podaniu o Królu Kraku i Smoku Wawelskim można odnaleźć przesłanie, iż czasem spryt lepszy jest niż brutalna siła, a prawdziwą odwagę prezentuje nie zawsze ten, kto najbardziej się nią chełpi. Inscenizacja Teatru Falkoshow inspiruje do stawiania legendzie innych pytań np. po co stawiano kopce?; a także do twórczego rozwiązywania codziennych problemów.

Spektakl wykorzystuje ciekawą formę teatru stolikowego. Przedstawienie rozgrywa się na kolorowej skrzyni, która obracana, przestawiana, otwierana tworzy różne miejsca akcji. Bohaterami są lalki wykonane przez ludowego rzeźbiarza. Spektakl opatrzony jest piękną muzyką, której wiodącym instrumentem są skrzypce. Zaś widzowie nie tylko świetnie bawią się uczestnicząc w perypetiach bohaterów, ale i dowiadują się co nieco o rzemiośle teatralnym.

Forma spektaklu: teatr stolikowy Czas trwania: 45 minut + warsztaty 45 minut
Rodzaj: od 3 r.ż. /spektakl familijny, interaktywny

Projekt „Festiwal Teatrów dla Dzieci – Teatralne Święto dla Najmłodszych” jest finansowany ze środków Miasta Pruszkowa w ramach Budżetu Obywatelskiego – VII edycja 2023.
Miejsce: sala audytoryjna i sala widowiskowa MOK Kamyk
ul. Bohaterów Warszawy 4 | Pruszków