Piątki z dokumentem: „Skarby Werony” – film dokumentalny z Ukrainy (polskie napisy)

Piątki z dokumentem „Skarby Werony” („Treasures of Verona” 2020)

Projekcja ukraińskich filmów dokumentalnych

Opis:

W listopadzie 2015 roku w Weronie zdarzyła się jedna z najbardziej zuchwałych kradzieży tego wieku. 17 obrazów zostało ukradzionych z Muzeum Castelvecchio, łącznie z główną atrakcją wystawy – „Madonny z przepiórką” autorstwa Pisanello.
Kradzież została doskonale przygotowana, przez co policja nie była w stanie schwytać złodziei w porę. Nieoczekiwanie pojawiła się informacja, że płótna zostały przetransportowane do Ukrainy.
W świetle tych wiadomości, Dyrektor Wydziału Śledczego z Ukraińskiej Straży Granicznej zaczyna swoje śledztwo.

Reżyseria Svitlana Lishchynska
Produkcja Olena Driz, Oleksandr Driz
Film został stworzony dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury w Ukrainie.

We współpracy z International Producer Center „For-Post” zaprezentujemy dokumenty stworzone przez ukraińskich twórców. Film w języku ukraińskim + polskie napisy.

Wstęp bezpłatny.

Miejsce: sala audytoryjna MOK Kamyk