Noc Muzeów w „Kamyku” 2024

Z radością informujemy, że jak co roku bierzemy udział w ogólnopolskim wydarzeniu kulturalnym jakim jest NOC MUZEÓW, która odbędzie się już niedługo, bo 18 maja w sobotę.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia Miejskiego Ośrodka Kultury „Kamyk” i skorzystania z naszych różnorodnych propozycji.

Startujemy już od godz. 18:00 i aktywnie spędzamy czas do godz. 23:00.

Udział bezpłatny.

W programie:

– godz.18:00-19:00, sala baletowa 1.18 Taniec nowoczesny, prowadzi: Katarzyna Hoppe

Taniec niezwykle dynamiczny, żywiołowy, łączący kilka technik tanecznych na pewno pobudzi nasze endorfiny, a zarazem dostarczy wiele zabawy i radości.

– godz. 19:15-20:15, sala baletowa 1.18 Pilates dla dorosłych, prowadzi: Agnieszka Ruszkowska

Wzmocnimy wszystkie partie mięśniowe, skupiając się na prawidłowym oddechu, płynności ruchu i dokładności wykonywanych ćwiczeń.

– godz.18:00-21:00, sala rytmiki 1.62, prowadzi: Marzena Kozłowska

Fragmenty spektaklu pt.:”Władca Much” Teatru „Maska” oraz warsztaty recytatorskie dla dzieci.

– godz. 18:00-21:00, sala malarstwa 1.69 Warsztaty malarskie, prowadzi Justyna Mańkowska Zajęcia w technice kolażu, podczas których stworzymy malarskie detale w różnych technikach, które połączymy w zachwycające kompozycje przedstawiające „nokturny” czyli nocne pejzaże, a także portrety wędrujących nocą ludzi i zwierząt.

– godz. 18:00-23:00, sala edukacyjna 1.67, Gry planszowe, prowadzi: Jan Falba

Zagramy w różne gry familijne, przygodowe, strategiczne m.in. „Wsiąść do pociągu Europa”, „Dixit”, „Super Mega Fajna Gra”, „Sabotażyści”, ale nie zabraknie również tytułów w tematyce wieczoru związanych z muzeami. Rekomendowany wiek od 7 lat.

– godz. 19:00 -21:15, sala malarstwa 1.64, Warsztaty plastyczne oraz artystyczne przypinki, prowadzi: Anna Gawrysiak i Anna Kwietniak; Nocne lampiony, prowadzi: Eliza Komorowska

Stworzymy wiosenne impresje malarskie z Van Goghiem przy „Gwiaździstej nocy”, a nasze prace wyeksponujemy dla zwiedzających. Najmłodsi uczestnicy wykonają kartki 3d na Dzień Mamy. Dodatkowo będzie można namalować własną przypinkę na ubranie. 

– Mini Galeria czyli wystawa pracowni MOK

godz. 18.00-23.00 korytarz przed salami, sala 1.69 + sala 1.64 wykorzystana na warsztaty. Wystawa prac z 4 pracowni: Warsztaty ze sztuką Justyny Mańkowskiej,  Pracownie rysunku i malarstwa Ingridy Wycichowskiej oraz Andrzeja Jendrasiaka, a także stół z pracami z Pracowni Ceramiki Gabrieli Bracik.