Artystyczne Łapacze Snów – Aktywny Gąsin BO 2023

ARTYSTYCZNE ŁAPACZE SNÓW
warsztaty międzypokoleniowe
Inspiracją jest sztuka etniczna subtelnie połączona ze współczesną. Łapacze zostaną wykonane z wykorzystaniem sznurka, podstawowych technik makramy, koralików i piórek.
Prowadzi Dorota Koch
15.06.2023 czwartek
godz. 14.30 I grupa
godz. 16.00 II grupa

Zapraszamy dzieci z rodzicami oraz wszystkich chętnych. Zapisy przez stronę www.mok-kamyk.pl od 12.06.2023 od godz. 10.00.

DOROTA KOCH

Mieszka, marzy i tworzy w Warszawie.

Od najmłodszych lat rozwija swoje artystyczne pasje. Malarstwa uczyła się u Adama J. Kozłowskiego, u Stanisława Tworzydło studiowała malarstwo chińskie. Przez wiele lat współdziałała z grupą artystów skupionych przy Galerii Symbolicznej Adama J. Kozłowskiego przy ul. Tykocińskiej w Warszawie.

Zajmuje się aranżacją i projektowaniem wnętrz i ogrodów. Ma na swoim koncie wystrój wielu biur, prywatnych mieszkań i lokali użytkowych. Ostatnim ciekawym efektem jej działań jest współpraca przy aranżacji wystroju Zielonego Przedszkola na warszawskim Targówku oraz projekt elewacji tego budynku.

Tworzy unikatowe stroje na zamówienie środowiska artystycznego. Z kawałków tkanin komponuje makaty, narzuty i patchworki, które były wystawiane w różnych galeriach.

Miłość do Sztuki Dalekiego Wschodu zaowocowała powstaniem kolekcji jukat-kimon, które zaistniały na wystawie w Galerii Umbra w Warszawie oraz na Festiwalu Sztuki Japońskiej w Wawrze.

Od wielu lat artystka współpracuje z Domem Kultury Zacisze. Prowadzi tu warsztaty makramy, a wcześniej zajęcia „Gałgankowy świat” dla dzieci i młodzieży. Przekazuje wiedzę na temat tkanin, projektowania i zaraża swoją pasją. Uczy młode pokolenie patrzenia na świat, dostrzegania innych, ale przede wszystkim doceniania siebie. Co mówi swoim uczniom? Że są jak gwiazdy na niebie – zachwycające, wyjątkowe, tworzą całość – bo pracują w grupie, ale każdy z nich jest inny, każdy jest sobą.

W grudniu 2019 odbyła się wystawa Doroty Koch „4 rano”, a w maju 2023 wystawa „Improwizacja – Zwrot” w Galerii Domu Kultury Zacisze.

Jej prace zdobią wnętrza w Polsce i za granicą: w Niemczech, USA, Australii i na Litwie.

Projekt „MIEJSCE SPOTKAŃ DLA MIESZKAŃCÓW” jest finansowany ze środków Miasta Pruszkowa w ramach Budżetu Obywatelskiego – VII edycja 2023
Miejsce: Przedszkole Miejskie nr 16, ul. Pływacka 16, Pruszków