Wykład PUTW: Kolędy z Polski i ze świata + spotkanie opłatkowe

Świąteczne spotkanie ze Słuchaczami PUTW to piękny czas wypełniony ciepłymi gestami i życzeniami sięgającymi ludzkich serc. Te właśnie złożył Prezydent Miasta Paweł Makuch, a w ślad za nim w imieniu Dyrektor MOK Ewy Sowy, Katarzyna Kalata. Ksiądz Marian Mikołajczak, proboszcz parafii św. Kazimierza w Pruszkowie, również nie szczędził dobrych słów oraz poświęcił opłatki, którymi wszyscy zebrani nawzajem się przełamali.
O nietypowych tradycjach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, w różnych zakątkach świata opowiedziała Maria Holka – kompozytorka muzyki filmowej, teatralnej. Finałem był koncert najpiękniejszych kolęd w aranżacji muzycznej artystycznie uzdolnionej wykładowczyni na fortepianie i niemniej utalentowanego Aleksandra Golor-Baszuna, który towarzyszył jej na scenie w tej muzycznej podróży. Po części artystycznej nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, gorącej herbaty i dobrej kawy.
Kolejne spotkanie Pruszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku już 5 stycznia. Zapraszamy do dołączenia do tak zacnego grona i do zobaczenia!