Uroczysta inauguracja Pruszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Pieśnią Gaudeamus Igitur w wykonaniu sopranistki Iwony Tober przy akompaniamencie pianisty Jacka Janasika, zainaugurowano XVIII rok funkcjonowania Pruszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który pięknie wpisał się w historię naszej instytucji i miasta.
Jesteśmy dumni z naszych Słuchaczy, którzy przez te wszystkie lata, konsekwentnie realizują potrzebę ustawicznego kształcenia, aktywnie uczestnicząc w wykładach, wycieczkach, koncertach okolicznościowych, zajęciach fakultatywnych itp. – o czym nie omieszkała wspomnieć Dyrektor Ewa Sowa.

Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoje zaangażowanie przyczyniają się do budowy społeczeństwa obywatelskiego, kreując postawę nowoczesnego, europejskiego Seniora. Owocem artystycznych pasji naszych studentów, stał się wernisaż Pracowni Rysunku i Malarstwa Dorosłych pod kierunkiem Andrzeja Jendrasiaka, których prace można podziwiać na Foyer CDK. Miło nam było gościć Panią Karolinę Sorbian-Jamiołkowską Sekretarza Urzędu Miasta, Teresę Kostrzewską Dyrektora MOPS, Agnieszkę Wierzbicką Prezes CKiS, Piotra Grządkowskiego Dyrektora ZTL „Pruszkowiacy” oraz Ks. Prałata Mariana Mikołajczaka.

Dopełnieniem całości był koncert „Orkiestry z Chmielnej”, który oczarował widownię magią dawnych, starowarszawskich piosenek.

Mamy nadzieję, że przez kolejne lata, czwartkowe spotkania staną się dla wielu swoistą ucztą dla ducha i umysłu, pozwalającą zatrzymać tę „wirującą karuzelę czasu”. Jesień życia może być równie piękna i mienić się wieloma barwami
Koncert jest współfinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach realizacji zadania publicznego pod tytułem: „Tradycja i kultura Polski zapisana w piosenkach”.
#Mazowszepomaga #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka