Pruszkowski Uniwersytet Dziecięcy – 3.10.2020

WARSZTATY BADACZ-ODKRYWCA

„Grzyb bez nakrycia głowy” – Czy każdy grzyb musi posiadać kapelusz?  Jak wyglądają najmniejsze grzyby świata? Czy każdy muchomor jest trujący? Jakie związki chemiczne decydują o tym, że grzyb jest niejadalny? Jasno przedstawimy, co warto wiedzieć o grzybach zanim wyruszymy na poszukiwania do lasu. Podczas zajęć wykonamy też preparaty z drożdży, które obejrzymy pod mikroskopami. Spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie jak na grzyby patrzy fizyk?

 

WARSZTATY BYŁO SOBIE MIASTO

„Architektura wnętrz” – Czy wnętrze może być przyjazne? Co to znaczy, że kolory są ciepłe i zimne? Czy w każdym pomieszczeniu potrzebne jest okno? Podczas warsztatów każdy zaprojektuje wybrane przez siebie pomieszczenie. Porozmawiamy o tym, jak urządzić wnętrze tak, by dobrze nam się w nim mieszkało. Dowiemy się, czy szkołę projektuje się tak samo jak dom.

 

WARSZTATY 3D

„Zawieszka z imieniem” – Zaprezentowanie sposobu działania drukarki 3D. Omówienie całego procesu powstania przedmiot w technologii 3D. Wprowadzenie do projektowania 3D. Zapoznanie z programem do tworzenia kształtów 3D. Wykonanie własnej zawieszki do plecaka/torby.