Pruszkowski Uniwersytet Dziecięcy – 1.02.2020

Za nami ostatnie  warsztaty pierwszego semestru.

Dlaczego zebra jest w paski?” pod takim tytułem odbyły się warsztaty biochemiczne podczas, których młodzi naukowcy wzięli na warsztat zagadnienia dotyczące umiejętności kamuflażu, poznały zwierzęta, które najdalej posunęły się w tej sztuce. W dalszej części zajęć wszyscy uczestnicy samodzielnie wykonali niezwykle barwne eksperymenty polegające na produkcji chemicznych kameleonów oraz maskę, którą zabierali do domu na pamiątkę.

„Lecimy w kosmos” te interaktywne zajęcia podczas warsztatów astronomicznych, poświęcone były technice i fazom lotów kosmicznych, historii podboju Kosmosu oraz dotychczasowym i przyszłym celom misji kosmicznych. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w różnorodnych aktywnościach: pogadanka, prezentacja multimedialna, budowanie modelu rakiety,

„Kot, pies, czapla, kuropatwa – czyli o zwierzętach w sztuce” takim tematem zajmowali się ci, którzy wybrali warsztaty sztuczki ze sztuką. Młodzi miłośnicy sztuk pięknych wspólnie poszukiwali odpowiedzi na pytania:  kto i dlaczego malował na obrazach zwierzęta? Czy stawiano im pomniki?  co oznacza pies na obrazie i dlaczego artyści bardzo lubili temat “Arka Noego”. Na koniec zajęć wykorzystując różnorodne materiały plastyczne dzieci wykonały Arkę Noego zabierając pracę ze sobą do domu.