Pruszkowski Uniwersytet Dziecięcy – 1.02.2020

WARSZTATY BIOCHEMICZNE

„Dlaczego zebra jest w paski?” – zajęcia dotyczyć będą umiejętności kamuflażu wśród zwierząt. Poszukamy odpowiedzi na pytanie: czy zebra jest biała w czarne paski czy może odwrotnie. A tak właściwie, to po co jej paski? Przedstawimy zwierzęta, które najdalej posunęły się w sztuce maskowania. Wyjaśnimy przyczyny doskonalenia w świecie zwierząt umiejętności zmiany ubarwienia. Każdy samodzielnie wykona niezwykle barwne eksperymenty polegające na produkcji chemicznych kameleonów oraz maskę, którą zabierze do domu na pamiątkę.

 

WARSZTATY ASTRONOMICZNE

„Lecimy w kosmos” – interaktywne zajęcia poświęcone technice i fazom lotów kosmicznych, historii podboju Kosmosu oraz dotychczasowym i przyszłym celom misji kosmicznych. Podczas zajęć uczestnicy będą brali udział w różnorodnych aktywności: pogadanka, prezentacja multimedialna, budowanie modelu rakiety, wcielanie się w rolę astronauty podczas konkursu. Każdy uczestnik zajęć otrzyma drobny upominek.

 

WARSZTATY SZTUCZKI ZE SZTUKĄ

„Kot, pies, czapla, kuropatwa – czyli o zwierzętach w sztuce” – kto i dlaczego malował na obrazach zwierzęta? Czy stawiano im pomniki? Dowiemy się także, co oznacza pies na obrazie i dlaczego artyści bardzo lubili temat “Arka Noego”.
Praca plastyczna: na koniec zajęć dzieci wykonują Arkę Noego przy użyciu kolorowych kartek, naklejek, krepiny, kredek.