Pruszkowski Uniwersytet Dziecięcy – 11.01.2020

11.01.2020

WARSZTATY BIOCHEMICZNE

„Zegar biologiczny”-warsztaty pozwolą nam zrozumieć czym jest zegar biologiczny. Odpowiemy na pytania co to rytm dobowy i roczny. Dowiemy się w jaki sposób wpływa na nas światło słoneczne i jak steruje organizmami żywymi. Wyjaśnimy czym są geny zegarowe. Przy okazji wykonamy chemiczne zegary, które w zaprogramowany przez nas sposób będą zmieniać kolory roztworów w kolbach.

WARSZTATY ASTRONOMICZNE

„Układ Słoneczny”–podczas warsztatów uczestnicy wspólnie wykonają model Układu Słonecznego, dowiedzą się, jakie obiekty go tworzą, obejrzą prawdziwe meteoryty i nauczą się je rozpoznawać. Po tych warsztatach nikt nie będzie miał wątpliwości, czym różni się planeta od gwiazdy i planetoidy, oraz co stało się z Plutonem

WARSZTATY SZTUCZKI ZE SZTUKĄ

„Wielcy artyści –Taneczne figury Niki de Saint Phalle”-cykl warsztatów poświęcony artystom. Każde z zajęć opowiada o jednym ze sławnych malarzy, rzeźbiarzy czy architektów. Podczas zajęć sprawdzimy jakie historie zamykali w obrazach i rzeźbach, poznamy najprzeróżniejsze techniki, sposoby oraz tajemnice ich twórczości. Wybierzemy wspólnie nasze ulubione dzieła sztuki.Niki de Saint Phalle –artystka, malarka, rzeźbiarka. My przyjrzymy się jej przestrzennym dziełom, poznamy materiał, którego używała do tworzenia swych prac. Sprawdzimy dlaczego jej rzeźby są tak kolorowe i jak to się dzieję, że wydają dźwięki.Praca plastyczna: uczestnicy warsztatów wykonają rzeźbę z folii inspirowaną pracami artystki. Materiały: worki foliowe, kolorowe naklejki, taśma klejąca.