Wykład PUTW: Oblicza Północnej Afryki – Maroko

„Oblicza Północnej Afryki- Maroko”
Na czwartkowym wykładzie słuchacze mieli okazję poznać historię i kulturę jednego z najbardziej interesujących i klimatycznych krajów Afryki – Maroka. Wykład poprowadziła dziennikarka turystyczna, podróżniczka i pisarka pani Anna Kłossowska, która jest również autorką wielu przewodników.
Na przepięknych zdjęciach nasi studenci podziwiali malowniczą architekturę Maroka, której charakterystyczną cechą jest kolor niebieski i kontrastująca z nim biel. Marokańczycy uważają bowiem ,że kolory te podobno mają ich uchronić przed „złym okiem”.
W Maroku, jego słonecznych miastach znajdziemy również mnóstwo ceramicznych ornamentów, które zdobią wejścia do mieszkań znajdujących się na wąskich i stromych uliczkach. Podczas spotkania słuchacze poznali ciekawostki związane z obyczajami weselnymi Maroka oraz tradycyjną marokańską kuchnią.