Warsztaty dla Pruszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego

Każdy ma swoją historię

Podczas zajęć opowiemy jak powstają drzewa genealogiczne, każdy wykona takie dla siebie. Ponadto okaże się, że nie tylko historycy je tworzą, biolodzy też są w tym całkiem nieźli. Tu opowiemy też o nowoczesnych badaniach biochemicznych pozwalających na wskazanie pokrewieństwa między organizmami.

 Super mama.

Te warsztaty dotyczyły będą rodzicielstwa w świecie zwierząt. Poznacie niezwykle oddane matki, niektóre z nich są prawdziwymi mistrzyniami logistyki inne to niezłe siłaczki. Czasem miłość do dziecka jest tak silna, że matka pozwala się uwięzić lub zjeść swojemu potomstwu. Naukowcy są zgodni co do tego, że za tak wielką miłością ukryte są określone związki chemiczne. Pomiędzy liczne ciekawostki z życia rodzinnego zwierząt wplecione będą ciekawe eksperymenty, które zobrazują na czym polega chemia miłości.

Nasze miasto Warszawa

Zajęcia przedstawiające dawną Warszawę ukazaną na obrazach Canaletta, ukazującą najważniejsze istniejące zabytki warszawskie. Podczas zajęć dowiemy się dlaczego Zygmunt III Waza przeniósł stolicę z Krakowa do Warszawy, jak wyglądała stolica za czasów króla, czy w dawnej Warszawie łatwo się żyło? Skonfrontujemy obrazy dawnej Warszawy z tym, co widzimy w niej teraz – czy podoba nam się dzisiejsza stolica?