„Roztańczeni, Rozśpiewani, Roześmiani” – Uroczysty Koncert „Niepodległa dla Wszystkich”

,,Niepodległa dla Wszystkich” pod takim hasłem odbył się 17 czerwca uroczysty koncert w ramach stałego cyklu Roztańczeni Rozśpiewani Roześmiani, ukazujący całoroczny dorobek zespołów MOK. Na kamykowej scenie w 16 artystycznych odsłonach, znakomicie zaprezentowało się ok. 200 młodszych i starszych uczestników naszych zajęć.
Instruktorzy prowadzący, z pieczołowitością zadbali o to, aby każda prezentacja miała niepowtarzalny wyraz artystyczny. Na gorący aplauz zasłużyli zarówno wieloletni uczestnicy jak i debiutujący na naszej scenie. Licznie zgromadzona publiczność podziwiać mogła występy zespołów dziecięcych – Skaczące Nutki pod kierunkiem Jacka Janasika i Edyty Ciechomskiej, Dziecięcą Akademię Muzyczną prowadzoną przez Danutę i Adama Kłudczyńskich, grupy Tańca nowoczesnego SQUIB pod kierunkiem Katarzyny Hoppe, Zespoły ,,Kamyczek” i ,,Kamyk”, Tańce Ludowe z Różnych Stron Świata pod kierunkiem Sylwii i Artura Łysików, Zespół ,,Wrzos” oraz solistki z ,,Kabaretu po Przejściach” pod kierownictwem muzycznym Michała Śniadowskiego oraz Pokaz Capoeiry z trenerami - Dominiką Rembelską i Przemysławem Rudownikiem. Wśród debiutantów należy zauważyć bardzo dobre występy Teatru Dziecięco – Młodzieżowego pod kierunkiem Joanny Cichoń –Dąbrowskiej, Studia Piosenki pod kierunkiem Edyty Ciechomskiej, a także Gitarzystów z instruktorem Jackiem Łoczem.
Szczególny charakter tego spotkania, odbywającego się po raz ostatni na Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej, podkreślił znakomity występ Zespołu „Metafora” - Scena Piosenki Literackiej.Kompozycja, z autorskim tekstem Janusza Siwka i muzyką napisaną przez Zespół, skierowana pod adresem Dyrektor Ewy Sowy, była wyrazem dumy, zadowolenia i gorących podziękowań za bogatą historię jaka została pod Jej przewodnictwem zapisana w tym Miejscu.
Był to wyjątkowy koncert potwierdzający potrzebę tworzenia różnorodnych aktywności pozwalających na realizację zainteresowań, pasji i marzeń, za którymi być może uczestnicy naszych zajęć podążą w dorosłym życiu.