Ukulelki

Zapraszamy mamy wraz z dziećmi  w wieku 1-3 lata na niebanalne zajęcia umuzykalniające „UKULELKI”. To propozycja zajęć umuzykalniających dla najmłodszych ale również kurs gry na ukulele dla mam!

Zajęcia są podzielone na dwie części:

  • pierwsze 20 minut to zajęcia muzyczne dla niemowląt, tzw. “gordonki” – zajęcia prowadzone w oparciu o teorię umuzykalniania najmłodszych prof. E. E. Gordona. Podczas zajęć dzieci słyszą zróżnicowane melodie i rytmiczanki. Prezentowane są one na neutralnych sylabach, które jako jedne z pierwszych wypowiada dziecko, takie jak „pa”, czy „ba”. Zajęcia wspomagają rozwój mowy, koordynacji ciała, wspierają kształtowanie poczucia własnej wartości, wpływają na tworzenie bliskiej więzi rodzica z maluszkiem i przede wszystkim są wspaniałym czasem spędzony w gronie rozśpiewanych i muzykujących osób.
  • kolejna część zajęć to nauka gry na ukulele dla mam wg autorskiej metody UKUKOLORKI (metoda beznutowa, akordy zostały oznaczone poprzez kolory). Przez roczny cykl zajęć mamy nie tylko nauczą się grać na ukulele, poznając podstawowe bicia i akordy, ale również stworzą swój uniwersalny śpiewnik utworów ukulele, który będą mogły wykorzystać w czasie zabaw muzycznych ze swoimi dziećmi. Oprócz utworów z repertuaru dziecięcego nauczymy się także innych popularnych piosenek, nie tylko dla dzieci. W czasie gdy mamy zgłębiają tajniki gry, dzieci bawią się swobodnie na kolorowej macie. Dodatkowo w czasie prezentacji utworów na ukulele granych przez mamy, dziecko będzie miało okazję doświadczać muzyki granej na żywo.

 

Zapewniamy ukulele na czas zajęć dla każdego uczestnika.

————————————————
Instruktor: Katarzyna Wasilewska

Autorka metody Ukukolorki i książki „Trelelele Ukulele”, nauczyciel edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej, terapeuta pedagogiczny, pedagog.

————————————————
Godziny zajęć:

Środa: 11:00-11:40 (1-3 lat)