Rysunek i Malarstwo PUTW

Przedmiotem zajęć jest nauka i doskonalenie umiejętności z dziedziny rysunku i malarstwa sztalugowego, w technikach wybranych przez uczestników zajęć indywidualnie. Korekty instruktorskie w czasie pracy dostosowane  będą do aktualnego poziomu zaawansowania każdego Uczestnika indywidualnie. Przewidywane techniki: rysunek węglem, sepią, sangwiną, pastele suche i olejne, technika akrylowa i olejna, collage, asamblaż, także techniki podpatrzone przez Uczestników np. na Pinterescie w internecie.

Krótkie kursy praktycznego stosowania mediów plastycznych, narzędzi, właściwych dla różnych technik plastycznych. Po umówieniu oraz merytorycznym przygotowaniu, możliwe spotkania w plenerze (np. w pobliskim  parku, lub w sąsiedztwie ciekawego obiektu architektonicznego). Tematyka prac wybrana przez grupę, lub indywidualnie przez Uczestników. Martwe natury ustawione w pracowni, ale także motywy zaczerpnięte z albumów czy katalogów aukcyjnych malarstwa i innych itp.

Przewidziany udział w lokalnych oraz ogólnopolskich przeglądach amatorskiej twórczości plastycznej, także w otwartych i amatorskich konkursach plastycznych, w jakich Uczestnicy zajęć praktycznie corocznie odnoszą sukcesy.

Możliwe wspólne wyjścia do warszawskich muzeów, zwiedzanie ekspozycji stałych, ale zwłaszcza wystaw czasowych np. w MNW czy Zachęcie.

Uczestnicy zajęć zwykle biorą udział w przeglądzie “Talent Pasja Intuicja”, na zakończenie sezonu przewidziana jest Wystawa najlepszych prac z naszej Pracowni, na terenie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pruszkowie.

Wiek uczestników: Dorośli oraz studenci PUTW.
————————————————
Instruktor: Andrzej Jendrasiak