Telemedycyna

Razem z portalem Medical Press chcielibyśmy zaprosić Państwa, a szczególnie uczestników naszego Pruszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, do udziału w bezpłatnym szkoleniu na żywo z udziałem ekspertów 17 kwietnia o godz. 20:00 „Pacjent onkologiczny w dobie epidemii”  oraz następne szkolenie 21 kwietnia również o godz. 20:00 „Pacjent po udarze w dobie epidemii.”
https://medicalpress.pl/pacjent-w-czasie-epidemii/

Zachęcamy również do obejrzenia ostatniego szkolenia „Pacjent kardiologiczny w dobie epidemii” pod tym samym adresem jak i powyższe szkolenia po datach ich premiery.

Dodatkowo dzięki uprzejmości Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej Wydziału ds. Polityki Senioralnej na naszej stronie internetowej zamieszczamy dla Państwa materiały otrzymane z Fundacji Telemedyczna Grupa Robocza w formie poradnika dotyczącego zdalnej konsultacji z lekarzem.
Telemedycyna stanowi ważne narzędzie w walce z koronawirusem – zapewnia kontakt z lekarzem bez konieczności wychodzenia z domu. Aby w obecnej sytuacji tym bardziej zachęcić pacjentów i lekarzy do wykorzystywania teleporad i ułatwić im korzystanie z telemedycyny, Fundacja Telemedyczna Grupa Robocza przygotowała specjalne poradniki. Dostarczają one praktycznych wskazówek, jak pacjent powinien uczestniczyć w zdalnej konsultacji z lekarzem oraz jak lekarz powinien ją przeprowadzać.
Poniżej zamieszczamy również garść informacji dotyczących e-recepty.

[PORADNIK DLA PACJENTÓW – KLIKNIJ]

[TGR materiały informacyjne – KLIKNIJ]

https://informacjekoronawirus.pl/wskazowki-wszystko-na-temat-e-recepty/

Poradniki zostały przygotowane w gronie czołowych krajowych ekspertów z zakresu e-zdrowi oraz objęte patronatem m.in. Ministra Zdrowia, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjenta, Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, Izby Gospodarczej „FARMACJA POLSKA”, Polskiej Federacji Szpitali, Forum e-Zdrowia, Komisji Informatyki i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Sekcji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.