KONKURS RECYTATORSKI "WARSZAWSKA SYRENKA"
Wpisany przez Grzegorz Telka
środa, 22 czerwca 2011 08:39
PDF Drukuj Email

Nienaganna dykcja, niezwykłą interpretacja, ekspresja wymieszana z liryzmem. Cała paleta emocji i uczuć opowiedziana poezją, czyli Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka". Skierowany do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych od lat niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. Eliminacje Powiatowe Konkursu organizowane przez MOK wyłaniają finalistów, którzy następnie rywalizują o laur zwycięstwa w Mazowieckim Centrum Kultury. Przez kolejne lata do szufladki wspomnień trafiały dyplomy, pamiątkowe zdjęcia. Te ostatnie, również trafią do czyjegoś albumu?

"Dobra recytacja unosi się na dwóch skrzydłach:
wartościowa literatura i wysoka kultura słowa".
Zbigniew Zapasiewicz

38. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"

W dniu 25 marca 2015 r uroczysty Koncert Laureatów zakończył 38. edycję Konkursu Recytatorskiego ,,Warszawska Syrenka”. Dwudziestu dwóch laureatów tegorocznego konkursu z Pruszkowa i powiatu pruszkowskiego, w towarzystwie instruktorów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół uczestniczyło w tejże uroczystości zorganizowanej w,,Kamyku”. W tym roku uczestników oceniało jury w składzie: Laura Łącz, Joanna Cichoń-Dąbrowska, Maciej Wyczański oraz Bartosz Mazur. Wszyscy zebrani raz jeszcze usłyszeli najlepsze, zdaniem jurorów, interpretacje poezji i prozy. Zmierzenie się z poezją wielkich, znanych i lubianych poetów było dla młodych recytatorów nie lada wyznawaniem. Nie wszyscy sprostali zadaniu, ale należy docenić już samo zainteresowanie się tekstami poetyckimi.

Serdeczne podziękowania za ogromne zaangażowanie oraz gratulacje wszystkim uczestnikom przekazali: Zastępca Prezydenta Andrzej Królikowski, Dyrektor MOK, Ewa Sowa oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Ryszard Zacharski. Słowa uznania skierowali również do nauczycieli i instruktorów dziękując za wkład pracy w przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu.

Nagrody i wyróżnienia ufundowane przez Prezydenta Pruszkowa i Naczelnika Wydziału Edukacji wręczali: Dyrektor MOK – Ewa Sowa oraz Zastępca Prezydenta – Andrzej Królikowski.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

                                                                                                                                                                                                                   Pruszków, 11.03.2015

Protokół z posiedzenia Jury etapu powiatowego 38. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka” z dnia 11.03.2015 roku.

Dnia 11 marca 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury "Kamyk” odbyły się eliminacje powiatowe 38. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka”.

Jury w składzie:

Laura Łącz ( przewodnicząca) aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Akademii Teatralnej oraz filologii polskiej na UW. Od czasu skończenia akademii związana z Teatrem Polskim w Warszawie. Aktywnie współpracuje z akcjami "Cała Polska czyta dzieciom”, Fundacja "AKogo?”. Autorka bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych, sztuk teatralnych ora wierszy i piosenek dla najmłodszych.

Joanna Cichoń – Dąbrowska – absolwentka PWST oraz filologii polskiej na UW, aktorka współpracująca m.in. z teatrami na Woli, Dramatycznym, Rozmaitości i Adekwatnym. Prowadzi międzypokoleniowy Teatr Otwarty, działający przy Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej.

Bartosz Mazur – aktor, ukończył Państwową Szkołę Teatralną w Krakowie oraz kurs pedagogiczny w Instytucie Doskonalenia Kadr Pedagogicznych. Członek Stowarzyszenia Studio Teatralne Koło. Działa w obszarze edukacji teatralnej. Ma na swoim koncie liczne role teatralne, filmowe i telewizyjne.

Po wysłuchaniu 56 recytatorów, w trzech regulaminowych kategoriach konkursowych, zakwalifikowała do etapu finałowego następujące osoby:

w kategorii klasy I – III
Ignacy Sidor, kl III
"Azymut” Szkoła Podstawowa Stowarzyszenie Sternik
Nauczyciel przygotowujący: Norbert Zieliński
Julian Tuwim "Lokomotywa”

w kategorii klasy IV – VI
Anna Krupa, kl VI
Szkoła Podstawowa im. W. Doroszewskiego w Nadarzynie
Nauczyciel przygotowujący: Iwona Chrzanowska
L.J. Kern "Dwa jeże”
Budge Wilson "Droga do zielonego wzgórza” (fragment)

w kategorii klasy gimnazjalne
Zofia Pilich, kl III
Publiczne Gimnazjum w Nowej Wsi
Nauczyciel przygotowujący: Beata Wiszniewska
Maria Zientara – Malewska "Wspomnienia z Ravensbruck”
Adam Asnyk "Ja ciebie kocham”

Ponadto Jury przyznało:

w kategorii klasy I –III
I miejsce - Milena Pengryn, kl III
Szkoła Podstawowa im. Ks. Józefa Poniatowskiego w Ładach
Nauczyciel przygotowujący : Agnieszka Samuel
Julian Tuwim "Ptasie radio”

II miejsce – ex aequo
Bartek Nogal, kl I
Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Młochowie
Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Woźniak
Ludwik Jerzy Kern "Dwa jeże”

Kamila Paszka, kl II
Szkoła Podstawowa nr 9 w Pruszkowie
Nauczyciel przygotowujący: Iwona Kałęcka
Dorota Gellner "Brat”

III miejsce
Karol Chlebiński, kl III
Szkoła Podstawowa Niepubliczna 39 w Pruszkowie
Nauczyciel przygotowujący: Magdalena Kabas – Duszyńska
Ignacy Krasicki "Czapla, ryby i rak”

WYRÓŻNIENIA:
1. Maja Mycek. kl I
Szkoła Podstawowa nr 8 w Pruszkowie im, W. Broniewskiego
Nauczyciel przygotowujący : Grażyna Tyszko
2. Julian Bączkowski, kl I
Szkoła Podstawowa im. Witolda Doroszewskiego w Nadarzynie
Nauczyciel przygotowujący : Izabela Żołdak
3. Marcelina Świderka, kl II
"Promienie” Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Sternik
Nauczyciel przygotowujący : Marlena Ciesielska
4. Bartłomiej Trzebiński, kl II
Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Iwaszkiewicza, ZSO Brwinów
Nauczyciel przygotowujący : Agnieszka Horabik

w kategorii klasy IV – VI :
I miejsce - Martyna Sojka, kl VI
Szkoła Podstawowa w Ruścu
Nauczyciel przygotowujący: Anna Raniszewska
D. Gellner "Przyjęcie”
II miejsce – ex aequo
Jan Biedroń, kl V
Szkoła Podstawowa , Zespół Szkół w Żółwinie
Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Brzozowska
Wanda Chotomska "Kurcze blade”
Michał Rusinek "Ogród”
Adrian Rechciński, kl V
Szkoła Podstawowa , Zespół Szkół w Żółwinie
Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Brzozowska
L.J. Kern "O rodzicach”
III miejsce
Zuzanna Bilska, kl VI
Szkoła Podstawowa im. C. Godebskiego w Raszynie
Nauczyciel przygotowujący: Barbara Borzechowska
L. J. Kern "Ławka”

WYRÓŻNIENIA:
1. Antonina Dośpiał, kl IV
Szkoła Podstawowa w Ruścu
Nauczyciel przygotowujący: Anna Kubik
2. Gabriela Borządek, kl V
"Promienie” Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Sternik
Nauczyciel przygotowujący: Monika Kącka – Rodak

w kategorii klasy gimnazjalne :
I miejsce
Jan Grzanka, kl III
Publiczne Gimnazjum w Nowej Wsi
Nauczyciel przygotowujący: Beata Wiszniewska
"Pieśń nad pieśniami” Biblia ( fr.)
Adam Ziemianin "Wciągnęła babę robota”
II miejsce
Zuzanna Bednarska, kl III
Zespół Szkół w Otrębusach
Nauczyciel przygotowujący: Iwona Bednarska
K.I. Gałczyński "Ballada o trzech wesołych aniołach”

WYRÓŻNIENIA:
Wiktoria Olszowy, kl I
Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Nadarzynie
Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Rec
Thomas Stearns Eliot "Kot Naprzekórek”
Adam Mickiewicz "Podróżni”
Klaudia Jagodzińska, kl III
Nadarzyński Ośrodek Kultury w Nadarzynie
Nauczyciel przygotowujący: Anna Balsam
Zygmunt ( Muniek) Staszczyk "Warszawa” ( fragment)
Adam Asnyk ,,Miedzy nami nic nie było”
Kacper Madzio, kl II
Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w Pruszkowie
Nauczyciel przygotowujący: Mirosława Nowicka
K. I. Gałczyński "Satyra na bożą krówkę”
T. Różewicz "Prawa i obowiązki”

Na tym protokół zakończono

Jury:
Laura Łącz – przewodnicząca …………………………………………………………
Joanna Cichoń – Dąbrowska …………………………………………………………….
Bartosz Mazur …………………………………………………………………………….

37.  Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"

21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w,,Kamyku” odbył się kolejny finał eliminacji powiatowych 37.Konkursu Recytatorskiego ,,Warszawska Syrenka”

Uczestnicy konkursu mierząc się z literaturą piękną poprzez recytacje mieli okazję poszerzać skalę własnych możliwości, odkrywać własne możliwości, odkrywać nowe znaczenia wypowiadanych słów, pomnażać sferę wyobraźni, słuchaczom zaś dostarczali wzruszeń i pozytywnej energii.

Ciepłe słowa, serdeczne podziękowania i gratulacje Laureatom, wszystkim Uczestnikom konkursu oraz ich Opiekunom i Nauczycielom przekazali Dyrektor MOK – Ewa Sowa i Zastępca Prezydenta Miasta Pruszkowa - Andrzej Królokowski.

Po oficjalnym odczytaniu protokołu wszyscy Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, których fundatorami byli Prezydent Miasta Pruszkowa i Naczelnik Wydziału Edukacji.

Dziękujemy!

 

PROTOKÓŁ

 

alt altaltaltaltaltaltaltalt


36. KONKURS RECYTATORSKI ,,Warszawska Syrenka”

Protokół z posiedzenia Jury w dniu 19 marca – eliminacje powiatowe

Jury w składzie:

Ewa Kowalska – przewodnicząca
Patrycja Hurlak
Marzena Kozłowska
po wysłuchaniu recytacji i ocenie 55 uczestników konkursu, do finałowego etapu  zakwalifikowała następujących uczniów:

w kategorii wiekowej - klasy I –III:
Jan Zdziarski - kl II Szkoła Podstawowa nr 8 im. Władysława Broniewskiego w Pruszkowie

w kategorii wiekowej – klasy IV – VI:
Zofia Goyke – kl V Zespól Szkół Ogólnokształcących  w Brwinowie

w kategorii - klasy gimnazjalne:
Zuzanna Bednarska – kl I Zespół Szkół w Otrębusach

Ponadto przyznane zostały nagrody i wyróżnienia:
w kategorii wiekowej - klasy I –III:

II miejsce:
Krzysztof Michalak – kl II Szkoła Podstawowa im. Cypriana Godebskiego w Raszynie

III miejsce:
Zofia Malinowska – kl II Szkoła Podstawowa nr 8 im. Władysława Broniewskiego w Pruszkowie
Magdalena Stefaniuk – kl II Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Skłodowskiej- Curie w Pruszkowie

Wyróżnienia:
Patrycja Bocheńska – kl I Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Pruszkowie
Gabriela Borządek – kl III Szkoła Podstawowa PROMIENIE w Nadarzynie
Jagoda Ługowska – kl III Zespół Szkół w Otrębusach
Gabriela Olczak - kl 0 Szkoła Podstawowa w Woli Krakowiańskiej

w kategorii wiekowej – klasy IV – VI:

II miejsce:

Marianna Bociańska – kl VI Szkoła Podstawowa w Młochowie
Jan Kucharski – kl VI Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 39 w Pruszkowie

III miejsce :
Kacper Powichrowski – kl VI Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Skłodowskiej- Curie w Pruszkowie
Aleksandra Walska – kl V Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Skłodowskiej- Curie w Pruszkowie

Wyróżnienia:
Anna Krupa – kl IV Szkoła Podstawowa w Nadarzynie
Kacper Pawlak – kl V Szkoła Podstawowa nr 2 w Zespole Szkół w Brwinowie
Marta Pieńkowska – kl V Szkoła Podstawowa nr 8 im. Władysława Broniewskiego w Pruszkowie

w kategorii - klasy gimnazjalne:

II miejsce:
Oliwia Filipowicz – kl II Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi
Teresa Tomczak – kl II Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi

III miejsce:
Błażej Wróblewski – kl II Gimnazjum nr 2 - Zespół Szkół Ogólnokształcącychw Brwinowie

Wyróżnienia:
Klementyna Buze
– kl I Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Pruszkowie
Izabela Skowrońska – kl  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nadarzynie

Podziękowania i gratulacje kierujemy do wszystkich uczestników konkursu oraz ich nauczycieli, życząc nieustannej przygody w świecie poezji i dobrej książki.
Z radością i satysfakcją odnotowujemy kolejne spotkanie dzieci i młodzieży z poezją. Konkurs ,,Warszawska Syrenka należy do ważnych wydarzeń kulturalnych w ,,Kamyku”. Jesteśmy przekonani, że jego niezaprzeczalna wartość będzie siłą napędową dla kolejnych edycji.

Dla nagrodzonych i wyróżnionych przygotowano nagrody książkowe.
Fundatorom nagród: Prezydentowi Miasta Pruszkowa oraz Naczelnikowi Wydziału Edukacji składamy serdeczne podziękowania.

 

XXXV KONKURS RECYTATORSKI WARSZAWSKA SYRENKA

Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym w eliminacjach powiatowych 35. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

i dziękujemy Uczestnikom konkursu.

Protokół z eliminacji powiatowych

XXXV Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka

W dniu 14 marca 2012 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pruszkowie odbyły się eliminacje powiatowe XXXV Konkursu Recytatorskiego ,,Warszawska Syrenka".

 

Komisja w składzie :

Stanisław Jarzyna- przewodniczący komisji

Marzena Kozłowska - członek komisji

Julita Malinowska - członek komisji

po wysłuchaniu i ocenie recytacji 48 uczestników eliminacji powiatowych przyznała I miejsca a tym samym zakwalifikowała

do Finałów XXXV Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka następujące osoby:

 

KLASY 0 - III

I MIEJSCE

Zuzanna Bilska- uczennica kl III Szkoły Podstawowej w Raszynie

KLASY IV - VI

I MIEJSCE

Katarzyna Rabczenko - uczennica kl IV Zespółu Szkół w Otrębusach

 

KLASY GIMNAZJALNE:

I MIEJSCE

Artur Teodorski - uczeń kl III Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II

 

Ponadto Komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

 

KLASY 0 - III

 

II miejsce

Michał Kuligowwski, uczeń kl I Szkoły Podstawowej nr 8 w Pruszkowie

 

III miejsce

Zuzanna Kąkol, uczennica kl III Szkoły Podstawowej w Ładach

Magdalena Brudnowska, uczennica kl II , Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie

 

WYRÓŻNIENIA:

 

  1. Jan Zdziarski, uczeń kl I Szkoły Podstawowej nr 8 w Pruszkowie
  2. Zuzanna Posadzy, uczennica kl I Szkoły Podstawowej w Ruścu
  3. Zuzanna Kaczmarek, uczennica kl II Szkoły Podstawowej w Sękocinie

 

KLASY IV - VI :

 

II miejsce

1. Zuzanna Bednarska, uczennica kl VI Zespołu Szkół w Otrębusach

2. Kacper Pawlak, uczeń kl IV Szkoła Podstawowa nr 2 w Brwinowie

 

III miejsce

Marianna Bociańska, uczennica kl V Szkoły Podstawowej w Młochowie

 

WYRÓŻNIENIA:

 

1. Monika Bednarska, uczennica kl IV, Szkoły Podstawowej nr 10

w Pruszkowie

2. Natalia Grabowska, uczennica kl VI Szkoły Podstawowej nr 10

w Pruszkowie

3. Anna Ignaciuk, uczennica kl VI Szkoły Podstawowej nr 10 w Pruszkowie

 

4. Tomasz Kikuła, uczeń kl V Szkoły Podstawowej nr 8 w Pruszkowie

5. Sandra Przewłocka, uczennica kl VI Szkoły Podstawowej w Nadarzynie

 

KLASY GIMNAZJALNE:

 

II miejsce

Maciej Grzenkowicz, uczeń kl III, Gimnazjum im. Wincentego Pallottiego

w Ożarowie Mazowieckim

 

III miejsce

Szymon Gacek, uczeń kl III, Gimnazjum ? Zespół Szkół w Otrębusach

Kuba Węgrzyn, uczeń kl II Publicznego Gimnazjum w Nowej Wsi

 

Wyróżnienia:

Teresa Tomczak, uczennica kl I Publicznego Gimnazjum w Nowej Wsi

 

 

Komisja:

Stanisław Jarzyna

Marzena Kozłowska

Julita Malinowska

 


Poprawiony: wtorek, 31 marca 2015 14:13
 

Nasi patroni medialni: Nasi partnerzy: