Get Adobe Flash player

Inauguracje PUD

Naukowo, a zarazem zabawnie, z Einsteinem i Newtonem rozpoczęliśmy VI Rok Akademicki Pruszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Uroczystość otworzyła i gorąco powitała małych Żaków i ich Rodziców, Dyrektor MOK – Ewa Sowa, która przed sześciu laty powołała do życia Uniwersytet dla dzieci. Słowa uznania oraz życzenia dalszego rozwoju działań na rzecz upowszechniania nauki dla najmłodszych skierowali obecni na uroczystości: Zastępca Prezydenta Pruszkowa - Andrzej Kurzela oraz Dorota Romanowska - redaktor Newsweeka, działająca w Radzie Upowszechniania Nauki przy PAN. Do drugiej części spotkania poetycko, a zarazem naukowo wprowadziła studencką brać Dyrektor MOK, recytując wiersz o jednym z największych naukowców, odkrywcy praw dynamiki i prawa powszechnego ciążenia - Izaaku Newtonie. Po oficjalnym rozpoczęciu przyszedł czas na pokaz "Cyrk Einsteina”. Widowiskowe doświadczenia, efektowne eksperymenty, sztuczki iluzjonistyczne przeniosły dzieci do świata nauki. I choć cały spektakl prowadzony był z dużą dozą humoru i zabawy, a nawet z odrobiną jeszcze wakacyjnego luzu, to nie był pozbawiony wiedzy z zakresu nauk ścisłych - matematyki, fizyki i chemii. 
W dobrych nastrojach, z uśmiechem na twarzach mali studenci tego dnia opuszczali MOK. 
A przed nami kolejne spotkanie w ramach Nowego Roku Akademickiego - 8 października zapraszamy na warsztaty naukowe.
 
altaltaltaltaltaltaltalt

Po wakacyjnej przerwie, w sobotę 3 października sala widowiskowa ,,Kamyka” tętniła gwarem. Liczne grono małych żaków uczestniczyło w uroczystej inauguracji V roku Akademickiego PUD.
W atmosferę pełną entuzjazmu i zapału do nauki wprowadzili dzieci obecni na uroczystości Dyrektor MOK – Ewa Sowa, Zastępca Prezydenta Pruszkowa – Andrzej Królikowski, a także Starosta Pruszkowski – Zdzisław Sipiera. Ogromne podziękowania skierowano również do rodziców za mądrość w kierowaniu rozwojem  intelektualnym swoich dzieci. Specjalnie na tę okazję zaproszeni zostali niezwykli goście, Kulfon  i Monika - postacie ze znanego i lubianego przez dzieci programu „Ciuchcia”, na którym wychowały się pokolenia młodych widzów. Ze sceny popłynęły piosenki znane zarówno dzieciom jak i ich rodzicom w wykonaniu Zbigniewa Poręckiego – Moniki oraz  Mirosława Wieprzewskiego – Kulfona. Program oparty na dowcipnych dialogach, odrobinie dydaktyzmu i doskonałych piosenkach dostarczył dobrej zabawy i małym i dużym widzom.Bezpośrednio po programie wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, które uwieczniło rozpoczęty, kolejny rok Pruszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

4 października studenci Pruszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego rozpoczęli nowy rok akademicki 2014/15. Studentów, którzy po raz pierwszy przyjęci zostali w poczet braci studenckiej oraz tych, którzy kontynuują przygodę z nauką powitali Dyrektor MOK, Ewa Sowa i Zastępca Prezydenta Pruszkowa, Andrzej Królikowski. Pani Dyrektor w swojej wypowiedzi przekazała młodym ludziom, stojącym na początku edukacyjnej drogi, znaczące słowa o tym jak ważne są zdolności, talent, zainteresowania, ale w połączeniu z systematyczną i wytrwałą pracą. Wszystkim studentom życzyła ,,wysokich lotów”, aby jak orły wzbijali się na najwyższe poziomy. Po wystąpieniach oficjalnych władanie nad licznie zgromadzonymi przejął sam Edward Lutczyn, rysując sam i zapraszając do rysowania dzieci. To interaktywne spotkanie było pełne ekspresji i niezwykłych emocji malujących się na twarzach małych studentów. Niecodziennym jest bowiem stanąć obok Mistrza i wypowiedzieć się plastycznie składając przy tym własny podpis obok podpisu Artysty. Wszystkie powstałe rysunki przeznaczone zostały na wystawę w ,,Kamyku”.Na zakończenie liczni fani Edwarda Lutczyna stanęli w długiej kolejce po cenny autograf.Nowy rok akademicki rozpoczęło ok. 160 studentów.

altaltaltaltaltaltaltalt

W sobotę 28 września w MOK  ,,Kamyk” rozpoczęliśmy trzeci rok działalności Pruszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Na inauguracji piątego semestru, młodych studentów witali: Dyrektor MOK – Ewa Sowa, Prezydent Pruszkowa – Jan Starzyński oraz reprezentująca Starostę Pruszkowskiego, Pani Alicja Szpigiel.
Uroczystości inauguracyjne rozpoczął występ utalentowanej uczennicy Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Pruszkowie, Agatka Kłudczyńskiej, zdobywczyni III miejsca w Mistrzowskim Kursie Pianistycznym w Szczecinku. Dla swoich kolegów z PUD wykonała dwa utwory na fortepian - ,,Bułeczka z masłem” Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz w duecie z mamą , panią Danutą Kłudczyńską,, Duet we dwoje” Karola Stomengera.
Kolejnym punktem programu była ,,Iluzja –forma prezentacji zagadek która bawi i zmusza do myślenia”, program – przedstawienie łączące w sobie muzykę, narrację, oraz dialog z dziećmi, którą poprowadził iluzjonista Filip Piestrzeniewicz.  Młodzi widzowie podczas magicznego show byli kilkakrotnie zapraszani na scenę biorąc iteraktywny udział w przedstawieniu. Bardzo spektakularne było pojawienie się pudełka cukierków,  a także lewitacja i znikanie przedmiotów. To tylko niektóre efekty czyniące występ Filipa dl dzieci niesamowitym i prawdziwie magicznym doświadczeniem, poruszającym myśli i wyobraźnię, ale przede wszystkim niosącym dobrą zabawę.
Tradycyjnie już uroczystości zakończył słodki poczęstunek ufundowany przez Cukiernię ,,Sowa”, na który zaproszeni zostali mali studenci wraz z Rodzicami.

W sobotę 6 października w Miejskim Ośrodku Kultury,,Kamyk" rozpoczął się drugi rok działalności Pruszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Na inauguracji trzeciego semestru, młodych studentów witali: Dyrektor MOK - Ewa Sowa, Zastępca Prezydenta Miasta Pruszkowa - Andrzej Królikowski oraz reprezentująca Starostę Pruszkowskiego , Pani Magdalena Gizińska.
Gościem specjalnym uroczystości była Edyta Jungowska, znana polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, od początku kariery, zajmująca się również twórczością dziecięcą.
Podczas spotkania aktorka poprowadziła wykład inauguracyjny poświęcony twórczości Astrid Lindgren. Pani Edyta, jak sama mówi, zafascynowana twórczością szwedzkiej pisarki wydała w formie audio jej najważniejsze utwory. W czasie wykładu aktorka opowiedziała o książkach Astrid Lindgren zabierając dzieci w wyjątkową podróż w świat jej literackich bohaterów. Wśród licznie zgromadzonej widowni / ok. 180 młodych studentów /nie zabrakło prawdziwych fanów Pippi, Dzieci z Bullerbyn czy Przygód Karlsona, ze znakomitą znajomością tematu.
Po wykładzie studenci ustawieni w długiej kolejce, z audiobookami pod pachą, z cierpliwością oczekiwali na autograf aktorki. Trudy wynagrodził słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów.
MOK tego dnia tętnił gwarem i dziecięcym śmiechem.

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: