Get Adobe Flash player

Inauguracje PUD

Niecodziennym wydarzeniem była uroczysta inauguracja Pruszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, która odbyła się w sobotę, 30 września w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Dyrektor MOK, Ewa Sowa wraz z gościem honorowym, Zastępcą Prezydenta, Michałem Landowskim otworzyli nowy Rok Akademicki, życząc młodym studentom sukcesów w zgłębianiu nauki i odkrywaniu naukowych pasji.
Zaraz po uroczystym powitaniu salę wypełniła muzyka, przy fortepianie zasiadał 12-letni, niezwykle utalentowany pianista, Jan Abramczyk. Tym razem młody wykonawca przedstawił dla młodej publiczności cztery utwory wielkich kompozytorów: Fryderyka Chopina, Ludwiga van Beethovena, Franza Liszta i Karola Szymanowskiego.
Bezpośrednio po recitalu, naukowy pokaz ,,Piękna i Bestia” zaprezentowała popularyzatorka nauk ścisłych wśród dzieci i młodzieży, dr Agnieszka Podlaska. To niezwykle ciekawe spotkanie naukowe znakomicie łączyło wiedzę z bogatą prezentacją multimedialną ukazującą jednocześnie piękno i groźne oblicze naszej planety. Dopełnieniem pokazu były spektakularne eksperymenty wykonane wspólnie z ochotnikami spośród braci studenckiej, które z pewnością stały się zachętą do uczestnictwa w rozpoczynających się od października dwóch oddzielnych projektach warsztatowych : ,,Planeta Ziemia” oraz ,,Kreatywna Nauka”.

inauguracja2017 006inauguracja2017 014inauguracja2017 019inauguracja2017 028inauguracja2017 047inauguracja2017 051inauguracja2017 065inauguracja2017 080inauguracja2017 083

Naukowo, a zarazem zabawnie, z Einsteinem i Newtonem rozpoczęliśmy VI Rok Akademicki Pruszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Uroczystość otworzyła i gorąco powitała małych Żaków i ich Rodziców, Dyrektor MOK – Ewa Sowa, która przed sześciu laty powołała do życia Uniwersytet dla dzieci. Słowa uznania oraz życzenia dalszego rozwoju działań na rzecz upowszechniania nauki dla najmłodszych skierowali obecni na uroczystości: Zastępca Prezydenta Pruszkowa - Andrzej Kurzela oraz Dorota Romanowska - redaktor Newsweeka, działająca w Radzie Upowszechniania Nauki przy PAN. Do drugiej części spotkania poetycko, a zarazem naukowo wprowadziła studencką brać Dyrektor MOK, recytując wiersz o jednym z największych naukowców, odkrywcy praw dynamiki i prawa powszechnego ciążenia - Izaaku Newtonie. Po oficjalnym rozpoczęciu przyszedł czas na pokaz "Cyrk Einsteina”. Widowiskowe doświadczenia, efektowne eksperymenty, sztuczki iluzjonistyczne przeniosły dzieci do świata nauki. I choć cały spektakl prowadzony był z dużą dozą humoru i zabawy, a nawet z odrobiną jeszcze wakacyjnego luzu, to nie był pozbawiony wiedzy z zakresu nauk ścisłych - matematyki, fizyki i chemii. 
W dobrych nastrojach, z uśmiechem na twarzach mali studenci tego dnia opuszczali MOK. 
A przed nami kolejne spotkanie w ramach Nowego Roku Akademickiego - 8 października zapraszamy na warsztaty naukowe.
 
altaltaltaltaltaltaltalt

Po wakacyjnej przerwie, w sobotę 3 października sala widowiskowa ,,Kamyka” tętniła gwarem. Liczne grono małych żaków uczestniczyło w uroczystej inauguracji V roku Akademickiego PUD.
W atmosferę pełną entuzjazmu i zapału do nauki wprowadzili dzieci obecni na uroczystości Dyrektor MOK – Ewa Sowa, Zastępca Prezydenta Pruszkowa – Andrzej Królikowski, a także Starosta Pruszkowski – Zdzisław Sipiera. Ogromne podziękowania skierowano również do rodziców za mądrość w kierowaniu rozwojem  intelektualnym swoich dzieci. Specjalnie na tę okazję zaproszeni zostali niezwykli goście, Kulfon  i Monika - postacie ze znanego i lubianego przez dzieci programu „Ciuchcia”, na którym wychowały się pokolenia młodych widzów. Ze sceny popłynęły piosenki znane zarówno dzieciom jak i ich rodzicom w wykonaniu Zbigniewa Poręckiego – Moniki oraz  Mirosława Wieprzewskiego – Kulfona. Program oparty na dowcipnych dialogach, odrobinie dydaktyzmu i doskonałych piosenkach dostarczył dobrej zabawy i małym i dużym widzom.Bezpośrednio po programie wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, które uwieczniło rozpoczęty, kolejny rok Pruszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

4 października studenci Pruszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego rozpoczęli nowy rok akademicki 2014/15. Studentów, którzy po raz pierwszy przyjęci zostali w poczet braci studenckiej oraz tych, którzy kontynuują przygodę z nauką powitali Dyrektor MOK, Ewa Sowa i Zastępca Prezydenta Pruszkowa, Andrzej Królikowski. Pani Dyrektor w swojej wypowiedzi przekazała młodym ludziom, stojącym na początku edukacyjnej drogi, znaczące słowa o tym jak ważne są zdolności, talent, zainteresowania, ale w połączeniu z systematyczną i wytrwałą pracą. Wszystkim studentom życzyła ,,wysokich lotów”, aby jak orły wzbijali się na najwyższe poziomy. Po wystąpieniach oficjalnych władanie nad licznie zgromadzonymi przejął sam Edward Lutczyn, rysując sam i zapraszając do rysowania dzieci. To interaktywne spotkanie było pełne ekspresji i niezwykłych emocji malujących się na twarzach małych studentów. Niecodziennym jest bowiem stanąć obok Mistrza i wypowiedzieć się plastycznie składając przy tym własny podpis obok podpisu Artysty. Wszystkie powstałe rysunki przeznaczone zostały na wystawę w ,,Kamyku”.Na zakończenie liczni fani Edwarda Lutczyna stanęli w długiej kolejce po cenny autograf.Nowy rok akademicki rozpoczęło ok. 160 studentów.

altaltaltaltaltaltaltalt

W sobotę 28 września w MOK  ,,Kamyk” rozpoczęliśmy trzeci rok działalności Pruszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Na inauguracji piątego semestru, młodych studentów witali: Dyrektor MOK – Ewa Sowa, Prezydent Pruszkowa – Jan Starzyński oraz reprezentująca Starostę Pruszkowskiego, Pani Alicja Szpigiel.
Uroczystości inauguracyjne rozpoczął występ utalentowanej uczennicy Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Pruszkowie, Agatka Kłudczyńskiej, zdobywczyni III miejsca w Mistrzowskim Kursie Pianistycznym w Szczecinku. Dla swoich kolegów z PUD wykonała dwa utwory na fortepian - ,,Bułeczka z masłem” Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz w duecie z mamą , panią Danutą Kłudczyńską,, Duet we dwoje” Karola Stomengera.
Kolejnym punktem programu była ,,Iluzja –forma prezentacji zagadek która bawi i zmusza do myślenia”, program – przedstawienie łączące w sobie muzykę, narrację, oraz dialog z dziećmi, którą poprowadził iluzjonista Filip Piestrzeniewicz.  Młodzi widzowie podczas magicznego show byli kilkakrotnie zapraszani na scenę biorąc iteraktywny udział w przedstawieniu. Bardzo spektakularne było pojawienie się pudełka cukierków,  a także lewitacja i znikanie przedmiotów. To tylko niektóre efekty czyniące występ Filipa dl dzieci niesamowitym i prawdziwie magicznym doświadczeniem, poruszającym myśli i wyobraźnię, ale przede wszystkim niosącym dobrą zabawę.
Tradycyjnie już uroczystości zakończył słodki poczęstunek ufundowany przez Cukiernię ,,Sowa”, na który zaproszeni zostali mali studenci wraz z Rodzicami.

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: