Get Adobe Flash player

Galeria w Kamyku

Wystawa zamykająca całoroczną działalność kreatywnych pracowni „Kamyka” odbyła się w piątkowe popołudnie 2.06.2017r. Od lat tytuł wystawy brzmi „Artystyczne Pasje, Twórcze Odkrycia”, bowiem zróżnicowane pracownie i techniki, łączy jeden wspólny cel.

Prace dzieci i młodzieży zaprezentowały:
- „Dziecięca Pracownia Rysunku i Malarstwa” pod kierunkiem Pani Ingridy Wycichowskiej
- Pracownia „Warsztatów ze Sztuką” pod kierunkiem Pani Justyny Mańkowskiej
- „Akademia Rękodzieła Artystycznego” pod kierunkiem Pani Anny Baćmagi
- Pracownia Gliny prowadzona przez Panią Elżbietę Sybilską

Te pierwsze próby poznawania świata przez młodych twórców, zaowocowały ogromną ilością pięknych prac. Dzięki Ich artystycznej wrażliwości powstały rzeczy dla Nich ważne, wzbogacające nie tylko talent, wyobraźnię, ale i trwałą pasję tworzenia. To wspaniały kapitał na przyszłość.
Na wyjątkową, ciepłą i serdeczną atmosferę złożyły się również i duma Rodziców, satysfakcja Instruktorów i radość młodych adeptów sztuki. Wszechobecną, dobrą energię podkreśliła Dyrektor Ewa Sowa, dziękując gorąco wszystkim....!!!
Rok kulturalny 2016/2017 za Nami..., ale od września ponownie wszystko przed Nami.... Zapraszamy !

 

Wernisaż wystawy Kamili Kuny i Zbigniewa Kotyni pt.: „Trzy Światy", który odbył się 7.04.2017r. jest próbą połączenia trzech odmiennych form malarstwa: realistycznego, odrealnionego i abstrakcyjnego oraz ikon. Te twórcze działania uzupełniają się, przenikają i oddzielają, łączą się i odpychają, tworząc niepowtarzalny klimat. Kamila Kuna i Zbigniew Kotynia spotkali się parę lat temu na plenerze malarskim na Warmii. Z wielkim zainteresowaniem obserwowali swoje odmienne w formie i treści zmagania z niełatwą sztuką malarską. Zbigniew Kotynia, to malarz realistyczny, czujący naturę w swej jednoczesnej harmonii i ekspresji, także pisarz ikon według średniowiecznych przekazów. Kamila Kuna podejmuje tematy malarstwa odrealnionego i abstrakcyjnego. Eksperymentuje z fakturą, kolorem i przestrzenią. Trzy różne formy malarstwa zostały dopełnione koncertem Zespołu „Spirit Duo". Paulina Kusa na skrzypcach oraz Piotr Ściebior na akordeonie wprowadzili nas w klimat wystawy grając między innymi „Dance Macabre" autorstwa Saint-Saens.

altaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Regionalny Przegląd Sztuk Plastycznych „Talent, Pasja, Intuicja” co roku przyciąga do „Kamyka” artystów amatorów z powiatu pruszkowskiego. Tak było i tym razem. 18 listopada 2016r. w „kamykowej” galerii zaprezentowało swoje prace ponad dwudziestu artystów. Różnorodna tematyka – pejzaże, martwa natura, portrety, abstrakcje, sztuka nowoczesna pokazana w przeróżnych stylach, technikach i tematach. Oprócz osób zgłaszających się do nas rokrocznie, mieliśmy również okazję obejrzenia prac młodych, debiutujących artystów. Możemy wręcz pokusić się o stwierdzenie, iż jest to wystawa wielopokoleniowa. W tym roku obchodzimy 100-lecie Pruszkowa i z tej okazji na scenie pojawiły się obrazy związane z ciekawymi miejscami miasta. Otwarciu wystawy towarzyszył koncert Zespołu „Bluesmaszyna”, pochodzącego właśnie z Pruszkowa. Pomimo niepełnego składu zespołu – Karol Lechowski oraz Jan „Johny” Sikorski, zaprezentowali utwory bluesowe w języku polskim oraz angielskim. W ich muzyce dominował głęboki, przejmujący nastrój, ale również były utwory radosne i skoczne dzięki wykorzystaniu harmonijki ustnej. Po koncercie zebrani goście oraz autorzy prezentowanych prac długo jeszcze prowadzili ożywione dyskusje. Na kolejną edycję zapraszamy już za rok.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Egzotyczna tajemniczość, mistycyzm, ekspresja, a nawet ludzkie historie – to wszystko można było wyczytać z obrazów Artura Cieślara przedstawiających Marabuty. Twórczość Artysty, w którym drzemie wiele talentów – pisze książki, maluje, fotografuje trafnie charakteryzują słowa Kajetana Fiedorowicza – krytyka sztuki i kolekcjonera: „Marabut. Wieczny starzec, trochę bezradny, pozornie niezguła, niepiękny, daleki od klasycznych proporcji i w sumie, jako ptak, mało znany. W swoim milczeniu niesie wielkość znaczeń: zapach egzotyki, nieobcej autorowi, północnej Afryki, tajemnicze obrządki, trochę mroczną symbolikę, nieodkryte do końca tajemnice, mistycyzm rodem zarówno ze snów, jak i z oświetlonego pełnią księżyca milanowskiego ogrodu. Cieślar nie mizdrzy się do odbiorcy tanimi landszaftami, czy papką łatwej metafory. Zdobywa naszą sympatię swoim wdziękiem, niepowtarzalnością, charakterem i nienachalną mądrością. W wyścigu osobistej ekspresji pędzel doścignął pióro. W tym wczesnym malarstwie można się zakochać z wzajemnością.”
Ten niezwykły klimat piątkowego wernisażu, który miał miejsce 21.10.2016. dopełnił recital Danuty Błażejczyk „Cud i Miód”. Tego wieczoru mieliśmy okazję usłyszeć m.in. „Na krawędzi nocy i dnia”, „Moja modlitwa”, „Kasztany”, „Mocniej zabiło mi serce”, a wszystko okraszone licznymi ciekawostkami z bogatego dorobku artystycznego wokalistki. Charyzmatyczna, pełna energii Danuta Błażejczyk wspólnie z publicznością stworzyła prawdziwy muzyczny spektakl. Po raz kolejny mieliśmy okazję obcować ze sztuką, która wzbogaca i dostarcza wielu niezwykłych wrażeń.
Zapraszamy do Galerii w „Kamyku” na odnalezienie metafory zawartej w obrazach Marabutów. Wystawa czynna będzie do 4.11.2016.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Kalendarzową jesień rozpoczęliśmy w „Kamyku” niecodzienną wystawą za sprawą Agnieszki Sudoł–Borkowskiej – absolwentki Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. W piątkowy wieczór (23 września) naszą salę otulały wełny, dzianiny, tkaniny artystyczne w przepięknej kolorystyce i niebanalnym wzornictwie. Wystawa prac Agnieszki Sudoł – Borkowskiej pokazała jak oryginalna i ciekawa jest technika filcowania. To jedna z najstarszych form pozyskiwania materiałów tekstylnych przez człowieka, daleko wyprzedzająca odkrycie tkanin. Warto było przyjrzeć się z bliska różnorodnym artystycznym projektom i kształtom nadanym przez Artystkę. Kapelusze, torebki, broszki, szale, sukienki, a nawet przedmioty codziennego użytku między innymi takie jak fotel czy stołek zyskiwały nową jakość. Do procesu filcowania wykorzystuje się tylko naturalne i szlachetne włókna najwyższej jakości. Dlatego też dzięki dużej możliwości zastosowań technik filcowania można wyczarować mnogą ilość różnych form użytkowych i ozdobnych. Agnieszka Sudoł-Borkowska swoje inspiracje czerpie ze świata przyrody. Stąd też motywy na tkaninach przedstawiały lub kojarzyły się ze światem flory i fauny. Należy podkreślić, iż Artystka została wyróżniona znakiem „Polskie Rękodzieło” jako wyraz uznania dla walorów estetycznych i wysokiej jakości wykonywanych produktów. Muzycznym  dopełnieniem wernisażu był koncert Zespołu „Kamyk”, który zaprezentował utwory  wpisujące się w klimat wieczoru.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Warsztaty artystyczne dla dzieci stwarzają wspaniałe warunki dla rozwoju twórczej aktywności – poprzez radość działania, radość tworzenia i radość poznawania…wyniki tej całorocznej pracy mieliśmy okazje podziwiać 3 czerwca w piątek na wyjątkowym i barwnym wernisażu wystawy „Artystyczne Pasje, Twórcze Odkrycia”. Swoją twórczość zaprezentowały cztery pracownie: Dziecięca Pracownia Rysunku i Malarstwa Ingridy Wycichowskiej, Warsztaty ze Sztuką pod kierunkiem Justyny Mańkowskiej, Akademia Rękodzieła Artystycznego Anny Baćmagi oraz pracownia gliny pod kierunkiem Elżbiety Sybilskiej. Nie zabrakło licznych podziękowań dla instruktorów, ponieważ to właśnie Oni dzieląc się swoją pasją pomagają naszym młodym Artystom rozwijać wyobraźnię i wrażliwość estetyczną w najrozmaitszych działaniach plastycznych. W tym roku było wyjątkowo, ponieważ oprócz całorocznej pracy zostały zaprezentowane malunki ukazujące Pruszków oczami dzieci, a wszystko z okazji obchodów 100-lecia istnienia naszego miasta.
Naszym małym Artystom gratulujemy twórczej wyobraźni, trafnego, właściwego dla wieku, wyrażania wewnętrznych przeżyć ukazujących dziecięce marzenia i nadzieje oraz życzymy wciąż nowych inspiracji.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

 

Wieczór Konesera Sztuki... to uczta dla oka i dla ucha. Wernisaż wystawy Bożeny Woźniakiewicz oraz koncert Iwony Kmiecik odbył się w piątkowy wieczór 11.03.2016r. Licznie przybyła publiczność wsłuchała się w autorskie kompozycje z przepiękną muzyką i tekstami laureatki IV edycji programu „Must be the Music”. Iwona Kmiecik to jazzowa wokalistka, kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów oraz pianistka. Jednakże ten wieczór należał do Bożeny Woźniakiewicz – malarki, autorki wystawy. Maciej Woźniakiewicz – dziennikarz, a zarazem mąż pani Bożeny, dokonał prezentacji autorki oraz opowiedział o technikach, w jakich zostały prezentowane obrazy. Na wystawie można było obejrzeć niecodzienne prace, które cechuje dość niezwykła właściwość - płótno rozpięte na specjalnie skonstruowanej ramie, dające efekt załamania płaszczyzny oraz trójwymiarowości. Ta oryginalna koncepcja autorska, jaką jest zabieg łamania płaszczyzny malarskiej wyróżnia twórczość Bożeny Woźniakiewicz. Dzięki temu przybyli goście mieli możliwość obejrzenia dwóch przeciwstawnych tematów na jednym obrazie dwoistości natury człowieka: miłości i nienawiści, dobra i zła, a także życia i śmierci.

Wystawę można oglądać do 25.03. Zapraszamy!

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Każda dziedzina sztuki powoduje, że codzienne życie staje się barwniejsze. Wiedzą o tym przede wszystkim uczestnicy XVII Przeglądu Sztuk Plastycznych – „Talent, Pasja, Intuicja”, którzy prezentowali swoją twórczość 13 listopada 2015r. w naszym „Kamyku”. Płótna z martwą naturą, portretem czy pejzażem zachwyciły publiczność paletą barw i różnorodnością stylów. Wernisaż dopełniła niezwykle utalentowana Pruszkowianka – Małgorzata Blaszyńska ze swoim recitalem przy akompaniamencie równie znakomitego Roberta Paradowskiego.
Standardy jazzowe pięknie wybrzmiały dzięki niezwykłej interpretacji i szalenie interesującej barwie głosu Pani Małgorzaty. Wokalistka zaprezentowała utwory między innymi z lat 30-stych oraz 40-stych XX wieku – „Georgia” Stuarta Gorell’a, „Ipanema” Carlo Jobim’a oraz „Autumn Leaves” Joseph’a Kosmy. Artystka urzekła licznie zebranych gości, również swoją subtelnością, skromnością i ciekawą narracją. Wszystko to razem stworzyło niepowtarzalny nastrój. Oby więcej takich wieczorów… Wystawę mozna oglądać do 27.11 w Miejskim Ośrodku Kultury. Zapraszamy !

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

 W kamykowej Galerii 11.09.2015r. odbył się wernisaż wystawy pana Jana Eljaszewicza – „Drewno i Tkanina”. Pan Jan jest absolutnym samoukiem, więc tym cenniejsza jest Jego konsekwencja, upór i pracowitość, dzięki którym od 1975r. powstają coraz nowsze gobeliny i płaskorzeźby. A jest ich ponad dwieście, czyli prezentujemy tylko małą część z tego licznego zbioru. Artyście bliska jest historia, tematyka sakralna i architektura naszego kraju, stąd z Jego prac emanuje miłość do ojczyzny oraz duma z wielkich i znanych Polaków (m.in. Jan Paweł II, Wisława Szymborska, Fryderyk Chopin). Rzeźbiarstwo i gobeliniarstwo stało się więc nie tylko sposobem na życie, ale nade wszystko wielką pasją autora. Gratulujemy !
Wystawę można oglądać do 25.09. w naszej Instytucji Kultury. Zapraszamy.

 altaltaltaltaltaltalt

„Artystyczne Pasje, Twórcze Odkrycia” - to wystawa prezentująca całoroczny dorobek pracowni działających w naszym „Kamyku”. Ten wyjątkowy wernisaż odbył się w piątkowe popołudnie 12.06.2015 i był znakomitą okazją nie tylko do wspólnej integracji, ale również podziękowań dla instruktorów. W pełni wykorzystała to Dyrektor MOK - pani Ewa Sowa - podkreślając nieocenioną rolę instruktorów, którzy dzięki wysokim kompetencjom i twórczemu zaangażowaniu uwrażliwiają małych adeptów na sztukę. W tym roku kulturalnym można było obejrzeć twórczość nie tylko najmłodszych artystów uczęszczających na zajęcia artystyczne w naszej siedzibie, ale również prace dzieci, młodzieży i dorosłych z warsztatów ze sztuką prowadzonych przez Justynę Mańkowską z filii Miejskiego Ośrodka Kultury „Kamyk” na Żbikowie. Zaprezentowano ponadto prace z gliny wykonane przez dzieci na warsztatach pod okiem instruktorki Elżbiety Sybilskiej, rysunki i obrazy Dziecięcej Pracowni Rysunku i Malarstwa pod kierunkiem Ingridy Wycichowskiej, jak również przestrzenne prace artystyczne Akademii Art - Recyklingu pod kierunkiem Anny Baćmagi. To było wyjątkowe, wielopokoleniowe spotkanie przepełnione radością, satysfakcją małych i dużych oraz wiarą w wielki sens rozwijania artystycznych pasji. Pozostaje nam tylko życzyć wszystkim wspaniałych wakacji i do zobaczenia we wrześniu.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

28 maja 2015 roku odbył się wykład dla  słuchaczy Pruszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „ Ćwierćwiecze transformacji i co dalej?” profesora nauk ekonomicznych Grzegorza Witolda Kołodko. Ten wybitny ekonomista został czterokrotnie powołany na urząd Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Finansów,  doktor honoris causa i honorowy profesor dziesięciu zagranicznych uniwersytetów, autor wielu książek i artykułów naukowych opublikowanych w  26 językach, a z zamiłowania podróżnik (zwiedził ponad 160 krajów!)  i maratończyk. Profesor ujął naszych studentów niezwykłą i szczerą opowieścią o swojej własnej historii, ściśle związanej z polską transformacją i towarzyszącymi jej reformami. Analizował proces przemian, wspominał o popełnionych w jego trakcie błędach, a także  mówił o wprowadzeniu Polski do członkostwa w OECD oraz o integracji z Unią Europejską i strefie euro.
Spotkanie połączone było z otwarciem wystawy fotografii „Następne pokolenie” oraz promocją najnowszej książki pt. "Droga do teraz", która ma charakter wywiadu poprowadzonego przez prof. Pawła Kozłowskiego o transformacji ustrojowej i przemianach społeczno-gospodarczych, które miały miejsce w Polsce po 1989 roku.
Wystawę fotografii wzbogacił sam autor poprzez liczne, ciekawe komentarze i anegdoty. Wszystkie zdjęcia ukazują barwną wielokulturowość współczesnego świata, głównie najmłodszego pokolenia ludzi z 30 różnych krajów. Profesor patrzy na swoich bohaterów z sympatią i szacunkiem, podkreślając jednocześnie potrzebę tolerancji i polemizując ze stereotypami…a dzieci pomimo biedy i niedostatku z uśmiechem pozują do kamery…
Te wielkoformatowe, piękne zdjęcia możemy podziwiać do 8 czerwca w Kamykowej Galerii.
Serdecznie zapraszamy!

altaltaltaltaltaltaltaltalt

Wyjątkowa ekspozycja zaistniała w Galerii „Kamyka”... 8 maja 2015 odbyło się otwarcie wystawy Tomasza Andrzeja Krajewskiego pt.:„Wzornictwo Przemysłowe lata 70-te”. Takiej wystawy u nas jeszcze nie było – motorynki, modele obrabiarek i walcarek oraz łódź zaprojektowane przez Tomasza Krajewskiego, który jest pasjonatem techniki i motoryzacji. Inż. Tomasz Andrzej Krajewski to rodowity pruszkowianin, absolwent wydziału Politechniki Warszawskiej wydziału Mechaniczno-Technologicznego. Największą satysfakcję i radość twórczą przyniosła mu praca w Centrum Badawczo-Konstrukcyjnym Obrabiarek, w Pruszkowie. Przy tej okazji warto wspomnieć o samym CBKO, które powstało w 1950r., w nieistniejącej już Fabryce Obrabiarek „Mechanicy”, a potem została przemianowana na Zakłady Mechaniczne „I Maja”. Historia CBKO sięga czasów sprzed I wojny światowej. Warszawska fabryka obrabiarek była Akcyjnym Towarzystwem Fabryki Maszyn Gerlach i Pulst. Na początku I wojny światowej, w 1914r., została przeniesiona do Charkowa. Po wojnie natomiast grupa konstruktorów powróciła z Charkowa i została zatrudniona w nowopowstałej fabryce obrabiarek Stowarzyszenia Mechaników Polskich z Ameryki w Pruszkowie. Po 1970r. Polska utrzymywała się na 11 miejscu na świecie pod względem exportu obrabiarek, a w 1980r. CBKO osiągnęło najwyższy poziom rozwoju i zatrudniało 1300 pracowników, z czego 700 osób pracowało w pruszkowskiej centrali. W okresie transformacji, po 1989r., ograniczono dofinansowanie przez państwo i zamówienia zmalały. CBKO znalazło się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Dlatego też zwolniono część pracowników administracyjnych i wydzierżawiono fragment budynku biurowego. Ostatecznie w 2013r. nastąpiła prywatyzacja zakładu, a akcjonariuszem większościowym stała się firma Glimag Sp. z o.o.
Inż. Tomasz Krajewski w 1982r. przeniósł się w okolice Wałcza, gdzie tworzy i realizuje wiele projektów wzorniczych i aranżacji wnętrz. Oryginalną wystawę z wyjątkowymi eksponatami można podziwiać do 20 maja w Kamykowej Galerii.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

W piątkowy wieczór, 6 marca 2015 roku, w Galerii MOK „Kamyk” gościliśmy Panią Małgorzatę Rynarzewską, absolwentkę Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu, która ma za sobą projektowanie mody w Polsce i w Niemczech. Za malowniczość projektów otrzymała nagrodę niemieckiego domu towarowego HORTEN. Aranżuje wystawy muzealne, jest kuratorem wystaw malarskich, etnograficznych i myśliwskich. Największą pasją jest jednak malarstwo. Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce i za granicą – Niemcy, Wielka Brytania, Szwajcaria. Pani Małgorzata jest członkiem Stowarzyszenia ”Bursztynowa Planeta Jantar” mającego za cel ochronę, a przede wszystkim ukazanie piękna bursztynu bałtyckiego.
Tytuł przewodni wernisażu to.... „Magiczna Strona Życia”, w który pięknie wprowadziła publiczność dyrektor MOK Ewa Sowa, a całości dopełnił wicestarosta Krzysztof Rymuza. O technice oraz o formie swoich prac, a także o inspiracjach podczas tworzenia obrazów opowiedziała sama artystka. Na wystawie zostały zaprezentowane obrazy inspirowane wnętrzami bursztynu.
Wernisażowi towarzyszył mini recital naszego „Kabaretu po przejściach”, czyli Aneta Maciąg i Michał Śniadowski.
Cieszyliśmy się obecnością m.in. akwarelisty Jana Gołębiewskiego, a także pana Tadeusza Jakubowskiego, z którymi dane nam było współpracować.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

alt

„Talent – Pasja – Intuicja” – trzy pojęcia, które najtrafniej oddają ideę Przeglądu Sztuk Plastycznych, który 14 listopada 2014 roku już po raz szesnasty odbywał się w „Kamyku”.
Uroczystego otwarcia wystawy dokonała Dyrektor MOK, Ewa Sowa wyrażając szczególne słowa uznania dla Artystów, przypominając myśl prof. Aleksandra Jackowskiego, który podkreślał, że nie szkoła, nie technika czyni człowieka twórcą, lecz esencją artysty jest jego dusza, pasja i chęć rozwijania swojego talentu. Tematyka malarstwa, jak co roku, była zróżnicowana, przeważały jednak pejzaże, motywy florystyczne, martwa natura, nie zabrakło również sztuki abstrakcyjnej. Dominującą techniką malarską był akryl i olej, zaś ogromną uwagę licznie przybyłych gości wzbudzały subtelne, delikatne obrazy akwarelowe. Dla naszych Artystów była to doskonała okazja do zaprezentowania swojej twórczości i podzielenia się z publicznością swoim dorobkiem malarskim. Uczestnicy Przeglądu z rąk Pani Dyrektor otrzymali pamiątkowe podziękowania oraz piękne czerwone róże. Otwarciu wystawy towarzyszył recital Natalii Kovalenko, której akompaniował znakomity pianista, Włodzimierz Trzeciak. Wokalistka zaśpiewała najbardziej znane piosenki Anny German, uwodząc widownię swoim nastrojowym głosem. Były brawa, były bisy i było wzruszenie…
Długo jeszcze tego wieczoru utrzymywała się wspaniała, ekspresyjna atmosfera. Artyści i goście prowadzili długie dyskusje, przecinane ciepłym uśmiechem, chwilą zamyślenia wywołane przez bliskie obcowanie ze sztuką.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

W piątek, 17 listopada 2014 roku w Galerii Sztuki MOK ,,Kamyk” odbył się wernisaż wystawy ,,MASKI,” prezentującej grafiki Magdaleny Pastuszak. Uroczystego otwarcia wystawy dokonała dyrektor MOK, Ewa Sowa witając artystkę białą różą.
,,Za każdym portretem człowieka kryją się jakieś losy, przeżycia głębia doświadczeń i emocji. Właśnie to chcę pokazać w moich pracach: głębię doświadczeń i emocji konkretnej osoby, którą ja powołam do życia w sferze artystycznej i jest ona niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju”. Takimi słowami odniosła się Magdalena Pastuszak do swojej twórczości – obrazów, które tego wieczoru można było oglądać w naszej galerii. Pięknym uzupełnieniem estetycznych doznań był recital sopranistki, Anny Marii Adamiak, która za sprawą muzyki, poetyckich tekstów oraz niezwykłej interpretacji zabrała publiczność w elegancki i wytworny świat muzyki z lat międzywojennych.

Magdalena Pastuszak – doktor sztuk pięknych. Wykładowca akademicki. Posiada dwunastoletnie doświadczenie na stanowisku art. directora w agencjach reklamowych. Obecnie uczy projektowania graficznego, grafiki wydawniczej oraz książki artystycznej w Polsko- Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie.

altaltaltalt

30 maja 2014 r. odbył się wyjątkowy wernisaż. Zaprezentowano prace uczestników pracowni plastycznych z „Kamyka”. Było to kolorowe święto sztuki. Gratulujemy małym artystom pięknej pasji i życzymy dalszych twórczych odkryć.

Wystawiono prace z Pracowni Rysunku i Malarstwa pod kierunkiem Justyny Mańkowskiej, Dziecięcej Pracowni Rysunku i Malarstwa pod kierunkiem Ingridy Wycichowskiej oraz Akademii Art – Recyklingu pod kierunkiem Anny Baćmagi.

altaltaltaltaltaltaltalt

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: