Get Adobe Flash player

DLA NIECO STARSZYCH i MŁODZIEŻY

Zajęcia: wtorki w godz. 18.15-19.45 ( powyżej 10 lat)

Zajęcia plastyczne mające na celu poznanie głównych technik malarskich i rysunkowych, poznawanie i rozwiązywanie podstawowych problemów malarskich takich jak kompozycja, forma, faktura. Zajęcia będą łączyły wzbogacanie wiedzy o sztuce z rozwijaniem zdolności kreatywnego myślenia i talentem manualnym.

Justyna Mańkowska, absolwentka Wydziału Malarstwa  ASP we Wrocławiu.  Maluje, rzeźbi, projektuje unikatowe stroje i biżuterię. Inspiracji poszukuję w  pięknych pejzażach  Opolszczyzny, gdzie należy do Związku Artystów Plastyków i  spędza wakacyjne plenery malarskie.  Prowadzi warsztaty pracy twórczej dla młodzieży i dorosłych. Jest instruktorem w filii MOK Kamyk, w Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej w Pruszkowie.

alt

alt

 Zajęcia:  wtorki godz. 15:50-17:05 (5 - 6 lat), 17:15 - 18:30 (10 - 13 lat);

                  środy godz. 10:45 - 11:30 (2-4 lata)

                  czwartki godz. 15:50 - 17:05 (7 - 9 lat ), godz. 17:15 - 18:30 (7 - 9 lat) - do III klasy Szkoły Podstawowej

 
Handmade English – kreatywna zabawa i zanurzenie w języku angielskim.
Podczas zajęć Handmade English twoje dziecko będzie:
- poznawało język angielski podczas zabawy, zanurzając się w       
  języku
- spontanicznie rozumiało i mówiło proste słowa, wyrażenia po 
  angielsku
- powtarzało rymowanki po angielsku 
- rozwijało sprawność ruchową
- poznawało otaczający je świat
- rozwijało wyobraźnię i kreatywność
a przy tym doskonale się bawiło.
 
Podczas zajęć Handmade English dzieci rozwijają sferę poznawczo – ruchową, manualną, ćwiczą rączki i precyzyjność. Poznają otaczający je świat poprzez angażowanie i pobudzanie wszystkich zmysłów. Zajęcia są przygotowane ze szczególnym uwzględnieniem wieku i możliwości rozwojowych dzieci na danym etapie. Dużo jest ruchu, zabaw i piosenek, które pomagają w zapamiętywaniu nowych słów i wyrażeń. 
Zajęcia są spójne z pedagogiką Montessori, gdzie prowadzący podąża za dzieckiem, wspomaga je, ale nie wyręcza w działaniu. Bardzo ważne jest budowanie zadowolenia z samego siebie, satysfakcji z własnych osiągnięć. Najmłodsze dzieci będą mogły spędzić wspaniały czas razem z psychologiem i lektorem jednocześnie.
Uczestnicy w ramach zajęć dostają bezpłatnie wszystkie materiały. Rodzice dzieci (2-3- letnich) mogą uczestniczyć w zajęciach, ale nie muszą (jeśli dziecko będzie się czuło wystarczająco bezpieczne, aby zostać bez opiekuna).
 
Spotkania składają się z 2 części: nauki pamięciowej oraz artystycznej. Zajęcia są ułożone w bloki tematyczne; dany blok tematyczny obejmuje od 2 do 4 spotkań. Uczymy języka tak jak to się odbywa w naturalnym środowisku np. kiedy jeden z rodziców jest tylko anglojęzyczny, czyli zwracamy się do dzieci w języku angielskim, ale „podrzucamy” także polskie wyrażenia, aby nie powodować blokad językowych. W trakcie zajęć, dzieci zaczynają posługiwać się językiem ang. w sytuacjach zadaniowych np. prosząc o podanie jakiegoś przedmiotu, którego najczęściej używamy (klej, nożyczki, farby, papier i wiele innych), witając się, pytając o pozwolenie itp.
 
Grupy są zróżnicowane wiekowo. 
Zabawy ułożone są tak, aby wykluczać rywalizację. Większość pomocy dydaktycznych wykonujemy samodzielnie. Dzieci uczą się nie tylko na flashcards, ale także na realnych, prawdziwych przedmiotach. W wielu pracach artystycznych wykorzystujemy materiały recyklingowe i z naturalnego środowiska. Podczas prac manualnych dzieci słuchają nagrań związanych z tematem zajęć. W starszej grupie ćwiczenia w większej mierze rozwijają zdolność mówienia pełnymi zdaniami, czytania, pisania a wybór prac artystycznych dostosowany jest do zainteresowań młodzieży w tym wieku.

Instruktor: ANETA BORYS – JAKUBOWSKA

Psycholog, socjoterapeuta, posiada kwalifikacje pedagogiczne, liczne szkolenia dot. pracy z dziećmi.  Od ponad 15 lat uczy dzieci indywidualnie i grupowo jęz. angielskiego oraz pracuje jako psycholog. Swój warsztat pracy nieustannie rozwija poprzez udoskonalanie form nauczania o nowe metody m.in. kreatywne gry i zabawy. Razem z Martą Kosieradzką napisała program kursu Handmade English, który z powodzeniem realizowała w ubiegłym roku szkolnym.  Prywatnie mama dwójki dzieci, miłośniczka natury, uprawia jogę, interesuje się Tradycyjną Medycyną Chińską i Kuchnią Pięciu Przemian.  

Instruktor: MARTA KOSIERADZKA
Pedagog resocjalizacyjny, wieloletni nauczyciel języka angielskiego. Swoje doświadczenie zdobywała w anglojęzycznym Montessori School w Warszawie, w Pracowni Językowo – Terapeutycznej Amigo, pracując prywatnie z dziećmi. Studentka ostatniego roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Oprócz doświadczenia w nauczaniu, kwalifikacje językowe poparte są międzynarodowym certyfikatem (FCE). Posiada dyplom ukończenia propedeutycznego kursu pedagogiki Marii Montessori.
Przez kilka lat drużynowa Szczepu Harcerskich Drużyn Wodnych w Pruszkowie. Funkcja ta rozwinęła jej umiejętności organizacyjno – animacyjne. Posiada zdolności artystyczne i manualne. Lekcje prowadzi w jęz. angielskim. Jej pasją jest kreatywne wykorzystywanie materiałów recyklingowych.
Prywatnie szczęśliwa mama niespełna dwuletniego chłopca, która uwielbia bawić się z dziećmi, a one z nią.

altalt

alt

Zajęcia: I grupa: poniedziałki 18:00 - 19:30;

                II grupa: środy 17:00 - 18:30

AKADEMIA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO - kreatywne warsztaty, podczas których w miłej atmosferze uczestnicy będą zapoznawać się z różnorodnymi technikami rękodzielniczymi oraz uczyć się wykorzystywać różnorodne materiały oraz dary natury w pracach artystycznych.

W programie m.in.:
- papieroplastyka (quiling, technika pergaminowa, „iris folding”, srapbooking, prace
z bibuły, orgiami przestrzenne, papierowa wiklina, tradycyjne wyroby ludowe)
- biżuteria rękodzielnicza (naszyjniki, kolczyki, ozdoby biżuteryjne)
- odlewy gipsowe (tematyczne odlewy świąteczne, odlewy fantazyjne i inne formy odlewnicze)
- decoupage (klasyczna metoda oraz formy zmodyfikowane)
- wyroby rękodzielnicze z materiałów naturalnych (rękodzieło tematyczne, tradycyjne wyroby ludowe)

Instruktor: Anna Baćmaga

Instruktor: Anna Baćmaga – z zamiłowania i wykształcenia pedagog oraz arteterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w kursach, szkoleniach, konferencjach dotyczących wspomagania rozwoju, arteterapii, psychopedagogiki twórczości, jak również metod stymulowania wyobraźni twórczej oraz rozwijania na tej bazie uzdolnień kierunkowych. Pracuje w obszarze animacji kultury i edukacji plastycznej z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi między innymi jako instruktor zajęć artystycznych i rękodzielniczych. Zajmuję się także nauczaniem w zakresie przetwarzania rzeczy zużytych w przedmioty o nowym, często zaskakującym zastosowaniu (działania warsztatowe związane z upcyklingiem rozpoczęła 12 lat temu w ramach prowadzenia zajęć plastycznych dla wychowanków warszawskiej świetlicy socjoterapeutycznej). Doświadczenia zawodowe zdobywała w pracy przy realizacji międzynarodowych projektów, akcji „Zima w mieście”, jako nauczyciel przedszkolny, nauczyciel - terapeuta, wychowawca na obozach dla dzieci oraz młodzieży z Polski i krajów wschodnich, a także prowadząc kąciki działań twórczych podczas różnego rodzaju uroczystości masowych (w tym dla osób różnej narodowości) oraz eventów firmowych. Jej pasją jest malowanie, rysowanie, ozdabianie przedmiotów drewnianych techniką pirografii oraz tworzenie różności z najrozmaitszych materiałów i surowców. Interesuję się także projektowaniem wnętrz i wykonywaniem do nich dekoracji z kwiatów.

Więcej informacji dotyczących instruktorki i jej artystycznej pasji życiowej znajduję się na stronie internetowej: www.sztuka.rfv.pl.

alt

Profesjonalna sala prób przeznaczona dla amatorskich zespołów muzycznych.

Dysponujemy wolnymi terminami. Zapraszamy muzyków-amatorów w każdym wieku!

Instruktor: Katarzyna Hoppe

Zajęcia: I grupa (6 - 9 lat) - poniedziałki i środy, godz. 17:00 - 18:00; II grupa (10 - 15 lat) poniedziałki i środy 18:00 - 19:30; III grupa (powyżej 15 lat), poniedziałki i czwartki, godz. 19:30 - 21:00 

Głównym celem zajęć jest rozwinięcie zainteresowań muzyką i ruchem wśród młodzieży. Zachęcenie młodych ludzi do aktywnego spędzania czasu, nauczanie i doskonalenie różnych form aktywności ruchowej. Doskonalenie i kształtowanie estetyki ruchu i poczucia rytmu.

 

altaltaltalt

alt

Instruktor: Adam Malcherek, Krzysztof Marciniak, Paweł Wałek

Zajęcia w poniedziałki, wtorki i środy wg wcześniejszych zapisów.

Do wyboru nauka gry na: trąbce, puzonie i innych instrumentach dętych blaszanych i perkusyjnych, zajęcia obejmują także kształcenie słuchu, podstawy zasad i historii muzyki.
Zajęcia zbiorowe dla początkujących 45min, środa 15:00 (instrumenty dęte blaszane). Zajęcia zbiorowe dla zaawansowanych 90 min. środa 19:30 (instrumenty dęte blaszane). Ilość osób w grupie zależna od potrzeb realizowanych zagadnień.

Adam Malcherek, muzyk Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Zajęcia wt. godz. 19.30-21.00

Instruktor: Jacek Janasik

Zajęcia kierowane do młodzieży, prowadzone są w dwóch sekcjach: pierwsza - kształcąca wokal, przygotowanie do występów; druga - instrumentalna, bazuje na nauce gry na gitarze basowej, gitarze solowej - prowadzącej, perkusji i instrumentach klawiszowych. Obydwie sekcje współpracują tworząc zespół "Kamyk", który ma na swoim koncie liczne artystyczne prezentacje. Jako jedyny w województwie mazowieckim gwarantuje młodym ludziom śpiewanie solowe z żywą muzyką, bez sztucznych podkładów muzycznych.

 

altalt

Instruktor: Jacek Janasik

Zajęcia od poniedziałku do piątku, wg indywidualnych zapisów.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym (młodszych i starszych). Do wyboru jest nauka gry na gitarze akustycznej, nauka gry na fletach prostych w oparciu o szkołę gry Ryszarda Stadnika (flet sopranowy, flet altowy, flet tenorowy) oraz nauka gry na pianinie połączona równolegle z nauką gry na keyboardzie (pianino i keyboard dostępne są w ośrodku). Instruktor prowadzi również zajęcia z emisji głosu na podstawie programu szkoły piosenkarskiej.

altaltalt

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: