Get Adobe Flash player

  18.06. /niedziela/ godz. 16:00

Koncert Andrzeja Sikorowskiego (lidera Grupy "Pod Budą") oraz Mai Sikorowskiej z Zespołem

W programie usłyszymy piosenki Andrzeja Sikorowskiego w duecie z córką. Projekt jest połączeniem dwóch muzycznych pokoleń i kultur - polskiej oraz greckiej.

Andrzej Sikorowski - urodzony w Krakowie, absolwent wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider Grupy Pod Budą i twórca większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Dał wiele koncertów w kraju a także dla rodaków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Belgii, Holandii, Szwecji, Anglii. Współpracuje również z innymi wykonawcami m.in. z Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem ("Pasjans na dwóch"). Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Był felietonistą "Dziennika Polskiego", "Przekroju" i "Hustlera". Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego „Kap. Kap, płyną łzy”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „Ale to już było” dla Maryli Rodowicz, śpiewa od lat cała Polska. Od 2005 roku występuje także u boku swojej córki, Mai Sikorowskiej, jako autor, kompozytor, akompaniator, partner wokalny.

Maja Sikorowska - urodzona w Krakowie, córka Andrzeja Sikorowskiego. Wykształcenie muzyczne w klasie fortepianu a także licencjat na krakowskiej AWF. Przez wiele lat wokalistka zespołu Pod Budą z którą wystąpiła na wielu koncertach w Polsce, USA i Kanadzie. Śpiewa także w języku greckim (Grand Prix Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu). Od 2005 roku koncertuje z zespołem własnym u boku ojca, Andrzeja Sikorowskiego i innych krakowskich muzyków. Wspólnie z  Andrzejem Sikorowskim nagrała polsko-grecką płytę "Kraków-Saloniki" (platynowa płyta), nominowaną w 2006r do Fryderyków, płytę z kolędami i pastorałkami "Śniegu cieniutki opłatek" a w 2010 roku ukazał się ich kolejny album "Sprawa rodzinna". Współpracuje także z krakowskim zespołem Kroke, z którym w 2011 roku nagrała płytę „Avra” oraz z krakowskim zespołem Sokół Orkestar. Podejmuje również własne próby kompozytorskie.

Skład Zespołu:
Andrzej Sikorowski – śpiew, gitara
Maja Sikorowska – śpiew
Gertruda Szymańska – perkusja
Jacek Królik – gitary
Tomasz Kupiec– kontrabas
oraz
Alek Galas - realizator dźwięku

Miejsce koncertu: Ośrodek Kultury Chrześcijańskiej (filia MOK), ul. 3-go Maja 124, Pruszków Żbików

Wstęp wolny!  Liczba miejsc ograniczona.

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: