Festiwal Teatrów dla Dzieci BO 2023

Koncert Afrykański – Muzyko Graj
Rodzinne spotkanie muzyczne dla dzieci w wieku 2+
[PEŁEN OPIS PONIŻEJ

Wejściówki dostępne od 8.05.2023 od godz. 9.00 na stronie internetowej www.mok-kamyk.pl/bilety

Projekt „Festiwal Teatrów dla Dzieci – Teatralne Święto dla Najmłodszych” jest finansowany ze środków Miasta Pruszkowa w ramach Budżetu Obywatelskiego – VII edycja 2023.

Miejsce: sala baletowa i sala widowiskowa MOK Kamyk
ul. Bohaterów Warszawy 4 | Pruszków

Widzieliście Białego Królika a może poznaliście już straszną Królową Kier? Och to, będzie dla Was piękny sen… Magiczny spektakl, który zaczyna się już od wejścia na salę widowiskową. Udaj się w rodzinną pogoń razem z Alicją za Białym Królikiem… Widowisko dla całej rodziny pełne emocjonujących momentów, które rozgrywają się w otoczeniu niezwykłej scenografii. Cudowna historia Alicji z subtelnie dodanymi trikami iluzjonistycznymi przeniesie Was w zupełnie nowy, irracjonalny świat magii, abstrakcji i wyjątkowości. Całości dopełni autorska muzyka, przepiękne kostiumy oraz niespotykane rekwizyty.

PS. Wiadomość dla Ciebie, którą zostawił nasz Biały Królik: „Zegar tyka, czas ucieka, dziecko Tobie nie wybaczy gdy Alicji nie zobaczy!” Czy uda Wam się go dogonić? Nie obawiaj się króliczej nory, kup bilety czym prędzej i daj się porwać wodzom fantazji.

Producent: Arkadiusz Gwizdała

Scenariusz i reżyseria: Dominik Paszkiewicz Muzyka: Adam Goik Kostiumy: Zuzanna Malinowska/ Grażyna Bittner

Scenografia: Małgorzata Takieniewska/ Agnieszka Łęc Charakteryzacja: Wioletta Kokot

Spektakl dla całej rodziny, dla dzieci od 5 lat. Czas trwania spektaklu: około 60 min.

Koncertu Afrykański

Koncert Afrykański – to przede wszystkim duża dawka pozytywnej afrykańskiej, słonecznej energii. Podczas koncertu, będziemy tańczyć jak słonie, śpiewać, skakać, tupać, i jak przystało na afrykański zwyczaj grać na bębnach. Koncert jest połączony z warsztatami gry na djembe, kalimbie, balafonie i korze – afrykańskiej harfie. W trakcie koncertu uczymy dzieci śpiewać afrykańskie melodie „Simamma ka” „Tue Tue”, ale przede wszystkim śpiewamy nasze autorskie piosenki, np.”Tańczy tańczy słoń”, lub „Kto
zamieszkał w Baobabie”, uczymy się afrykańskiego tańca „Sinte”, czytamy Afrykańskie wiersze, Opowiadamy o Senegalu, Gwinei.. A na koniec wspólnie gramy na jajeczkach i ukulele piosenkę „Moja Afryka to zegar” o afrykańskim czasie.

Koncert zagrają:

Agnieszka Zdziech, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. i G.Bacewiczów w Łodzi, muzyk, pedagog muzyczny, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z przedszkolakami, autorka wielu piosenek i spektakli dla dzieci. Pasjonatka tańca i muzyki afrykańskiej oraz Piotr Brymas, bębniarz, mistrz w grze na instrumentach perkusyjnych, autor wielu wierszy i opowiadań dla dzieci, ceramik, wiele lat spędził na Czarnym Lądzie i z serca dzieli się z najmłodszymi tym, co przeżył jako mały chłopiec w Afryce.