Koncerty przy Tężni – „Dorota Osińska”

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na plenerowy koncert Doroty Osińskiej z Zespołem.

Miejsce: przy Tężni Miejskiej w Parku Kościuszki w Pruszkowie

Projekt „Letnie koncerty przy Tężni Miejskiej w Parku Kościuszki (Sokoła)” jest finansowany ze środków Miasta Pruszkowa w ramach Budżetu Obywatelskiego – VI edycja 2022.

Koncert CZEŚĆ, TO JA / OSINA wyraźnie wybrzmiewa folkowo-countrowymi dźwiękami, które nadały spokoju, lekkości i dojrzałości emocjonalnej twórczości artystki.
Autorskie ballady z osobistymi tekstami i muzyką pokazują nam, że w zapędzonym, oszalałym, pogubionym świecie, warto znaleźć przestrzeń na wzruszenie, szczerą emocje, głębszą refleksję, ukojenie duszy, a nawet smutek.

Dorota Osińska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów.
Występowała na scenach muzycznych i teatralnych w Polsce i za granicą.
Ma na koncie setki zagranych koncertów i spektakli teatralnych, liczne cenne nagrody muzyczne i teatralne, współpracę z największymi osobowościami ze świata kultury w Polsce (Korcz, Satanowski, Konieczny, Szczepkowska) i na świecie (Jose Carreras, Ricki Allison).
Laureatka konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, wyróżniona przez Polskie Radio i dziennikarzy konkursu „Debiutów” na 37. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, oraz na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
W drugiej edycji programu TVP 2 The Voice of Poland dotarła do finału zajmując 2 miejsce. Piosenką „Universal”, doszła do finału preselekcji Eurowizji 2016.

Dorota Osińska – śpiew, gitara akustyczna
Paweł Stankiewicz – gitary, Casio, ukulele, mandolina, chórki