Warsztaty Pruszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego

WARSZTATY BADACZ-ODKRYWCA

„Ogień” – Tym razem warsztaty pozwolą odpowiedzieć na pytania: czym jest ogień, czemu jest gorący, co to jest ciepło? Wspólnie zastanowimy się jak fizycy, chemicy i biolodzy rozumieją terminy „temperatura” i „spalanie”. Doświadczalnie sprawdzimy jakie warunki muszą być spełnione aby możliwe było spalanie. Sprawdzimy co ruch ma wspólnego z ciepłem. Udowodnimy, że podczas spalania nie zawsze muszą powstawać płomienie. Wyprodukujemy też gazową i pianową gaśnicę na bazie CO2, która pozwoli ugasić płomień świecy.

WARSZTATY BYŁO SOBIE MIASTO

„Z architekturą dookoła świata” – Jakie są najbardziej sławne i znane budowle na świecie? Co Koloseum ma wspólnego z Wielkim Murem Chińskim, i które europejskie budowle zachwycają turystów z całego świata? Na zajęciach wybierzemy się w pasjonującą podróż dookoła globu. Porozmawiamy o najsłynniejszych zabytkach i wyjątkowych dziełach architektów na całym świecie. Każdy uczestnik skonstruuje słynny budynek z wcześniej przygotowanych materiałów.

WARSZTATY 3D

„Minecraft 3D” – Wręczenie prac z poprzednich zajęć. Wspólne uruchomienie drukarki 3D. Wydruk podczas zajęć wyjaśni z jakim wypełnieniem drukujemy przedmioty i jaki ma to wpływ na jakość i długość wydruku. Czas wydruku od czego zależy i jak możemy go optymalizować. Projektowanie 3D- nowe funkcje, doskonalenie umiejętności. Projektem przewodnim będzie Creeper z kultowej gry Minecraft.