Warsztaty Pruszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego

WARSZTATY BADACZ-ODKRYWCA

„Obieg wody w przyrodzie” – Dlaczego woda jest mokra? Dlaczego niebo jest niebieskie, a chmury białe? Czy to  prawda, że pijemy tą samą wodę co dinozaury? Często mówi się, „z dużej chmury mały deszcz”, czy to rzeczywiście prawda? W trakcie zajęć odpowiemy na wszystkie postawione wyżej pytania. Poznamy chemiczną budowę cząsteczki wody oraz jej różne stany skupienia. Wyjaśnimy w czym tkwi wyjątkowość tej substancji i dlaczego dzięki niej mogło rozwinąć się życie biologiczne.  Pobawimy się w meteorologów. Wyprodukujemy chmury z piany oraz kolorowy deszcz. Chemicznie sprawdzimy czym są kwaśne deszcze. Za pomocą mikroskopów z kolei sprawdzimy jak wiele ciekawych organizmów może mieszkać w jednej kropli wody.

 

WARSZTATY BYŁO SOBIE MIASTO

„Budujemy mosty” – Czym jest most? Które mosty w Polsce i na świecie są najbardziej wyjątkowe? Jak być dobrym projektantem i konstruktorem? Na zajęciach poznamy imponujące konstrukcje, stworzymy modele własnych mostów oraz sprawdzimy ich wytrzymałość!

 

WARSZTATY 3D

„Spersonalizowany kubek” – Wręczenie prac z poprzednich zajęć. Wspólne uruchomienie drukarki 3D. Wydruk podczas zajęć zaprezentuje w jakiej pozycji drukujemy okrągłe kształty. Projektowanie 3D, poznanie nowych funkcji programu, łączenie i dodawanie brył, zawijanie tekstu, zdobyte umiejętności pozwolą na wykonanie projektu kubka 3D.