Pokaz filmowy PKF: Ada to nie wypada (1936)

UWAGA: w związku z sytuacją pandemiczną można zajmować tylko co drugie miejsce na sali, zatem ich ilość zmniejsza się do 105. Obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”.

Pruszkowski Klub Filmowy we współpracy z Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk” w Pruszkowie zapraszają na pokaz filmu „Ada, to nie wypada!”.

Data i miejsce spotkania:
• Czas: 20 czerwca (sobota) godz. 18:00
• Miejsce: MOK „Kamyk” w Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pruszkowie, ul. Bohaterów Warszawy 4, sala audytoryjna MOK
• Czas trwania filmu: 87 minut

Pokaz finansowany z budżetu Miasto Pruszków.

Podczas najbliższego spotkania zaprezentowana zostanie polska komedia muzyczna z 1936 roku zatytułowana „Ada, to nie wypada!”, w reżyserii Konrada Toma, odnowiona w ramach projektu Nitrofilm w Filmotece Narodowej w Warszawie.

Słynna polska komedia pomyłek z Lodą Niemirzanką w roli głównej. Tytułowa Ada to niesforna panienka utalentowana muzycznie. Jej ojciec wysyła ją do szkoły z internatem aby nabrała ogłady i nauczyła się dyscypliny. Oczywiście to dopiero początek przygód Ady, w których znajdzie się także miejsce na miłość. Zaprezentowana zostanie odnowiona wersja filmu, przygotowana w ramach projektu Nitrofilm w Filmotece Narodowej w Warszawie.

Nitrofilm to projekt konserwacji i digitalizacji przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie. Jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Informacje o filmie:
• Komedia muzyczna, Polska (1936)
• Reżyseria: Konrad Tom
• Scenariusz: Konrad Tom

Informacje organizacyjne:
• Organizacja i promocja: Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk” i Stowarzyszenie Forum Pruszków
• Finansowanie: Miasto Pruszków

Wstęp bezpłatny!