Pruszkowski Uniwersytet Dziecięcy – 18.04.2020

WARSZTATY  BIOCHEMICZNE

„Grzyb bez nakrycia głowy” – czy każdy grzyb musi posiadać kapelusz? Jak wyglądają najmniejsze grzyby świata? Jasno przedstawimy, co warto wiedzieć o grzybach zanim wyruszymy na poszukiwania do lasu. Wykonamy też preparaty mikroskopowe z drożdży. Te jednokomórkowce posłużą nam również do wykonania barwnej, pieniącej się fontanny oraz żarówki!

 

WARSZTATY ASTRONOMICZNE

„Srebrny Glob” – warsztaty poświęcone poznaniu Księżyca, tj. charakterystycznych struktur na jego powierzchni, miejscom lądowania załogowych misji, a także mechanizmowi powstawania kraterów oraz zjawisk faz i zaćmień. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji modele naszego naturalnego satelity oraz telluria, czyli modele układu Słońce-Ziemia-Księżyc. Pamiątką z warsztatów będzie samodzielnie wykonana książeczka faz, dzięki której uczniowie będą mogli sprawdzać, jak w kolejnych dniach będą zmieniały się fazy Księżyc.

 

WARSZTATY SZTUCZKI ZE SZTUKĄ

„Sztuka świata – Japonia” – cykl zajęć z pogranicza sztuki i kulturoznawstwa. Poznamy najdalsze zakątki ziemi, ich zwyczaje, dzieła sztuki i tradycje. Na zajęciach wyruszymy do Japonii – poznamy jej najważniejsze zwyczaje, sprawdzimy jak się ubierają ludzie i dlaczego warto wejść na górę Fuji. Podczas zajęć dzieci wykonają karpia – chorągiew wieszaną z okazji Dnia Dziecka. Karp zostanie wykonany z papieru, krepiny, kolorowych naklejek, wstążek.