Pruszkowski Uniwersytet Dziecięcy – 7.03.2020

WARSZTATY BIOCHEMICZNE

„Dlaczego ptaki latają? – jak to się dzieje, że ptaki latają? Czemu pomimo posiadania piór i skrzydeł, nie wszystkie ptaki posiadły tę umiejętność? Jak wygląda ptasia nawigacja? Porozmawiamy nie tylko o budowie ptaków i ich różnych rekordzistach, ale także o tym w jaki sposób powracają do swych gniazd z dalekich podróży.
Doświadczalnie sprawdzimy też mechanizm ptasiej nawigacji, będzie więc o magnesach i falach dźwiękowych.

 

WARSZTATY ASTRONOMICZNE

„Kosmiczne katastrofy” – podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak powstają kratery meteorytowe i od czego zależy ich kształt i wielkość. Na podstawie zdjęć rzeczywistych kraterów księżycowych będą starali się odtworzyć je podczas warsztatów oraz znaleźć zależności rozmiarów kraterów od wielkości meteorytu, prędkości, z jaką się poruszał i kąta uderzenia. Nauczą się także odróżniać meteoryty od zwykłych kamieni ziemskich. Zajęcia, oprócz dużej dawki wiedzy, dostarczą uczestnikom mnóstwo zabawy.

 

WARSZTATY SZTUCZKI ZE SZTUKĄ

„Wielcy artyści – Pablo Picasso” – cykl warsztatów poświęcony artystom. Każde z zajęć opowiada o jednym ze sławnych malarzy, rzeźbiarzy czy architektów. Podczas zajęć sprawdzimy jakie historie zamykali w obrazach i rzeźbach, poznamy najprzeróżniejsze techniki, sposoby oraz tajemnice ich twórczości. Wybierzemy wspólnie nasze ulubione dzieła sztuki. Pablo Picasso – ojciec kubizmu, malarz, rzeźbiarz, grafik, ceramik, autor około 30 000 prac. My przyjrzymy się kilku, sprawdzimy jak zmieniał się jego styl, co najbardziej lubił tworzyć i jakie materiały do tego wykorzystywał.
Praca plastyczna: dzieci przy pomocy papierowych figur geometrycznych stworzą własną pracę w duchu kubizmu.