Ferie Zimowe w „Kamyku”

Ferie już za nami…

,,Artystyczny Kalejdoskop z Kamykiem”, pod takim hasłem zaplanowane zostały tegoroczne spotkania podczas ferii dla dzieci w wieku 7 – 12 lat.

Pierwszy tydzień zdominowany został przez działania w ramach Warsztatów Animacji Filmowej – poklatkowo. Duże zainteresowanie tematem, niezwykła kreatywność i fantastyczne pomysły dały zauważyć się już od pierwszego dnia. Twórcza praca młodych filmowców od stworzenia fabuły poprzez scenografię , zbudowanie dialogów, nagranie dźwięku możliwa jest do obejrzenia  w końcowym efekcie czyli filmie animowanym zatytułowanym ,,Czarodziejskie kamyki”.

Kolejny tydzień artystycznych Ferii w Kamyku zaczął się pod znakiem architektury. Do twórczej pracy dzieci inspirował nasz instruktor, pozwalając młodym artystom na budowę kolorowego miasta swoich marzeń. Majestatyczne wieżowce, malutkie domki, potężne mosty i nowoczesne fabryki w oka mgnieniu wypełniły salę łącząc się w przyjazną metropolię.  Zajęcia środowe dały dzieciom możliwość stworzenia wymarzonej gry planszowej. Ostatniego dnia naszych ferii „Karawana Opowieści” oczarowała słuchaczy wciągając ich w baśniowe światy z pomocą kunsztu słowa i nietuzinkowych instrumentów. Sprytny szewczyk, szczurza rodzina czy zakładający sidła urwis na długo pozostaną w pamięci młodych uczestników spotkania. I choć czas zimowego wypoczynku, czyli „Artystyczny Kalejdoskop z „Kamykiem””, dobiegł końca to droga jaką przebyliśmy była piękna i radosna.