Poranek Teatralny „O Smoku Wawelskim” Autorski Teatr Młodego Widza 23.02.2020 | Godz. 12:00

Choć bajkę o Smoku Wawelskim i Szewczyku Dratewce wszyscy znają, to adaptacja, której dokonał Autorski Teatr Młodego Widza, przyniosła tej historii powiew świeżości. Dzieci bez reszty zatopiły się w świecie energicznych piosenek wykonanych przez zawodowego piosenkarza i aktora – Artura Gotza, a losy rodziny królewskiej i całego Krakowa na długo będą jeszcze tematem rozmów wśród licznie zgromadzonej na spektaklu widowni. Rymowane dialogi i poczucie humoru w nich zawarte sprawiły, iż uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Ostatecznie spryt zatriumfował ponad smoczą potęgą, a serca zgromadzonych do cna stopił uroczysty ślub młodej pary i zatańczony w odświętnym stroju krakowiak.