Wykład PUTW: NOWOCZESNE PARKI PARYŻA – Parc de Bercy, Jardin Attentique, Parc Andre-Citroen, La Villette, Pere Lachaise

Paryż to nie tylko wszechobecni zakochani, ale także piękne przestrzenie ogrodowe, które nadają miastu miłości szczególnego charakteru. O ich znaczeniu opowiadał Pan Robert Zubkowicz będący z zawodu architektem krajobrazu. Każde z opisywanych miejsc różniło się od siebie zamysłem twórczym i stylem. W jednym roślinność nawiązywała do morskich klimatów, a w kolejnym ruszające się na wietrze trawy i niebieskofioletowe kwiaty kreowały zaciszne zakątki medytacji. Fontanny, krzewy i urokliwe bluszcze na nowo adaptowały do życia tereny dawnych fabryk i zakładów przemysłowych. Francuskie ogrody stanowią też wdzięczne pole do działania kultury mieszcząc w sobie między innymi Paryskie Konserwatorium Muzyczne, dwa teatry, muzeum, a nawet kino. Całemu wykładowi towarzyszyły piękne fotografie ilustrujące słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku czar francuskiej flory wpisującej się w panoramę Paryża.