Poranek Teatralny: „Złota Kaczka” – Teatr Maska 12:00

Nie ma nic piękniejszego niż widok młodych adeptów sztuki teatralnej, którzy z tak wielką ochotą i zaangażowaniem przedstawili w ramach Poranka Teatralnego baśń pt. „Złota Kaczka”. Najmłodsi widzowie mogli się przekonać, iż teatralna pasja może zaprowadzić na profesjonalną scenę niewiele starszych od nich kolegów i koleżanki. Nasz rodzimy Teatr MASKA już niejednokrotnie dowiódł, że warto zobaczyć owoce jego artystycznej pracy i nie inaczej było tym razem.

Występujący, choć nie kryli radości z możliwości zagrania, pozytywnie zaskoczyli głębią warsztatu aktorskiego, a pokłady emocji udzieliły się także licznie zgromadzonej widowni oferując wzruszenie, uśmiech i odrobinę refleksji. Oko cieszyły bogate stroje i interesująca choreografia łącząca poszczególne elementy spektaklu.

Opowiadana historia niosła ze sobą wiele cennych nauk, ale przekazanych lekko i z pomysłem, za co szczególne podziękowania należą się Pani Marzenie Kozłowskiej, która wyreżyserowała spektakl w mistrzowskim stylu. Ogrom pracy w całe wydarzenie włożył również Pan Piotr Arszennik, sprawnie oświetlając i nagłaśniając każdy aspekt sceniczny. I właśnie w sposób szczególny Dyrektor Ewa Sowa dziękowała i gratulowała Pani Marzenie i Panu Piotrowi, nie pomijając fantastycznych młodych ludzi, życząc im nie ustawania w realizacji twórczych pasji.