Koncert zespołu „RED BOX”

 

W minioną sobotę (28 września) „Kamyk” wspólnie z legendarnym, brytyjskim zespołem „RED BOX” wyruszył w sentymentalną podróż muzyczną. Witając serdecznie zgromadzoną publiczność, Prezydent Miasta Paweł Makuch razem z Dyrektor MOK Ewą Sową zaprosili wszystkich na prawdziwą artystyczną ucztę.
Charyzmatyczny Simon Toulson-Clarke oczarował widownię aksamitnym, mocnym wokalem oraz barwnymi opowieściami z historii zespołu. Choć skład grupy zmienił się przez 40 lat jej istnienia to unikalny charakter muzyki RED BOX dało się wyczuć w każdej kolejnej piosence. Na scenie wybrzmiały melodie przenoszące słuchaczy w piękne lata 80-te, ale nie zabrakło też współczesnych akcentów z najnowszego albumu zespołu – Chase the Setting Sun. Klasyczne przeboje takie jak Chenko, For America czy nawet nowsze aranżacje w stylu Gods and Kings rozgrzewały emocje nie dając nawet chwili na wytchnienie.
Po koncercie zachwycona publiczność, podczas owacji na stojąco, wysłuchała jeszcze dwóch utworów, po czym artyści spotkali się ze swoimi fanami rozdając autografy i pozując do wspólnych zdjęć. Energetyzujący, magiczny wieczór… <3

——————–

Grupa Red Box powstała w na początku lat 80 wraca z nowym albumem i trasą koncertową. Zespół wielokrotnie podbił światowe listy przebojów w tym UK Top Ten, m.in. utworami „Lean on Me”, „Chenko”  czy „For America” . Grupa może się pochwalić sprzedanymi w milionowych nakładach albumami „The Circle and the Square” (1985) oraz „Motive” (1990). Wydany w 2010 album Plenty, którym grupa powróciła do aktywnej działalności po dwudziestoletniej przerwie. Podczas koncertów tej trasie nie zabraknie zarówno kultowych utworów z pierwszych albumów zespołu jak i tych z albumu Plenty, który cieszył się niebywałą popularnością w Polsce, oczywiście zostaną także wykonane kompozycje z premierowego albumu grupy.

Na scenie zobaczymy skład, w którym obok wieloletnich liderów grupy Simona Toulsona-Clarke’a, Dereka Adamsa i Dave’a Jenkinsa a także śpiewającej gitarzystki Sally-Jo Seery, zagrają także grająca na klawiszach wokalistka Jane Milligan a także znany z dokonań solowych wybitny szkocki gitarzysta – Ali Ferguson, w trasie zespołowi będzie także towarzyszył wieloletni przyjaciel grupy – grający na gitarze i instrumentach perkusyjnych – Michał Kirmuć.